RIDGEWAY PHYSIO – Liczy się suma zaskoczeń

Series Z wizytą w... luty 9, 2012 at 7:50 pm

Valerie P. i Jacek Majewski w recepcji Ridgeway Physio

 

Pierwsze wrażenie jest najważniejsze. Kiedy pierwszy raz wchodzimy do czyjegoś domu, biura czy sklepu, podświadomość notuje tę pierwszą myśl i wiąże ją z odpowiednimi odczuciami. Z biegiem czasu, gdy wracamy pamięcią do miejsca, skojarzenie (lub uprzedzenie) zjawia się natychmiast i decyduje. Na przykład: było tam miło, ciepło, czysto… Albo: odstręczająco, niesympatycznie…

Taka właśnie refleksja przyszła jako pierwsza do głowy, gdy przekraczałem próg Ridgeway Physiotherapy. Pierwsze wrażenie jakie odniosłem obudziło skojarzenie, że jestem w zupełnie nowej, właśnie oddanej do użytku klinice fizjoterapii – porażającej czystocią, pachnącej nieskazitelną świeżością.

- Nie, nie – uśmiechnął się prowadzący klinikę pan Jacek Majewski – Działamy już od roku.

To było zaskoczenie numer 1.

Zaskoczenie numer 2 przyszło z chwilą, gdy ów młodzieniaszek z wyglądu, przedstawiając firmę wyjawił mimochodem, że ma już ponad czterdziestkę na karku. Zaskoczony, spytałem o źródło młodzieńczej werwy i wyglądu. Pan Jacek zapewnił, że to kwestia odpowiedniej diety i ćwiczeń, zdradzając przy okazji, że korzysta z usług znanego personalnego trenera Poldka Wilka. Wychodzi z założenia, że “jeśli chcesz kogoś nauczyć, musisz wpierw nauczyć siebie”.

Jacek pochodzi z Wrocławia, skąd wyjechał w młodym wieku, aby przez Niemcy przybyć do Kanady, gdzie mieszka już od 24 lat. W 1999 roku skończył prywatny Canadian College of Massage & Hydrotherapy w North York. Przez wiele kolejnych lat zdobywał doświadczenie w różnych klinikach, a wśród jego stałych klientów znalazł się m.in. David Hasselhoff. A potem pojawił się Donovan Cooper, zaprzyjaźniony fizjoterapeuta i akupunkturzysta z wieloletnim doświadczeniem w fizjoterapii. Wspólnie w 2011 roku otworzyli Ridgeway Physiotherapy & Rehabilitation Clinic. Jacek z żoną i dwójką dzieci mieszka 10 minut od pracy.

Zaskoczenie numer trzy przyniosła obserwacja, że klinika składa się z bardzo prywatnych, zupełnie oddzielnych pomieszczeń i stanowisk, oddzielonych ścianami, a nie parawanami czy kotarami, jak to często bywa. Separatki zapewniają prywatność, a przez to – poczucie pełnego bezpieczeństwa i relaksu. Do tego wyizolowana poczekalnia, która uniemożliwia podglądanie zabiegów. Gabinet do fizjoterapii, obok salka do masaży leczniczych, jeszcze dalej do akupunktury. A w centralnej części coś pomiędzy siłownią, a małą salą gimnastyczną, z przyrządami i urządzeniami do ćwiczeń.

Akurat pamiętam to miejsce sprzed. Zajmowała je niegdyś galeria Pro Art Décor. Potrzeba było naprawdę wiele wysiłku i inwencji, żeby przysposobić galerię do wielofunkcyjnej kliniki.

Pełny zakres świadczeń nie jest tu frazesem. Klinika zatrudnia fizjoterapeutów, akupunkturzystów, kinezjologa, masażystów. Tych ostatnich obojga płci, gdyż ostatnio wielu klientów życzy sobie tego, aby uniknąć skrępowania, lub nawet z powodów religijnych. Dopasowują tu także wszelkie wkładki ortopedyczne i skarpety uciskowe. Organizują zajęcia z jogi i usługi licencjonowanego chiropraktora. Oferują masaże ciążowe i drenaż limfatyczny.

Mają tu również swoją wąską specjalizację: pełne zabiegi rehabilitacyjne po urazach kolan czy po wymianie bioder. Dotyczy to głównie dwóch grup pacjentów. Młodych sportowców po kontuzjach albo ludzi starszych wiekiem, więc Ridgeway Physio współpracuje z okolicznymi domami seniora.

Do kliniki kierowane są także dzieci z problemami behawioralnymi: zbyt głośne lub nadpobudliwe. Fakt, że można im dopomóc przy pomocy odpowiednich technik masażu relaksacyjnego był dla mnie czwartym z kolei zaskoczeniem.

- Nasi pacjenci podkreślają atmosferę tego miejsca – mówi p. Jacek. – Nie tylko fakt, że jest przyjemnie, ale również to, że czują, jak się o nich dba od pierwszej do ostatniej minuty. U nas nie zdarzają się sytuacje, że pacjent jest zostawiony samemu sobie lub niedoinformowany o czymś – co się zdarza w dużych, “fabrycznych” klinikach. Nasi pacjenci czują, że im poświęcamy czas, że działamy emocjonalnie, i dobrze się z tym czują, chętnie powracają. No i nasze umiejętności… Nigdy wcześniej się nie ogłaszaliśmy. Pacjenci polecali nas znajomych, bo uwierzyli w nasz profesjonalizm, a przy tym widzieli, że pracujemy z sercem. Zasada jest stara jak świat: “Zadowolony pacent przyprowadzi ci pięciu nowych. Niezadowolony – zabierze dziesięciu”.

Cennik usług w Ridgeway Physio dostosowany jest do każdej kieszeni. Oznacza to, że nie rozczaruje się ani ten pacjent z ubezpieczeniem ani ten pozbawiony ubezpieczenia.

Ponadto klinika zapewnia pełny zakres rehabilitacji po wypadkach w pracy (WSIB) i dla ofiar kraks samochodowych (MVA),

I następne zaskoczenie: każdy nowy klient automatycznie otrzymuje 20% zniżki na każdy bez wyjątku rodzaj zabiegu.

- Staramy się iść na rękę jak tylko to możliwe. Nikogo nie skrzywdzimy, nie odprawimy bez pomocy – zapewnia p. Jacek.

Podczas tej wizyty zdałem sobie sprawę jak istotna jest suma pozytywnych zaskoczeń. I jak szybko prostymi, naturalnymi w gruncie rzeczy sposobami, można wybudować silne, profesjonalne więzi z pacjentem.

Ridgeway Physio to bardzo nietypowe miejsce ze względu na swoją sympatyczność, profesjonalny kunszt i niepowtarzalną atmosferę. Warto się o tym przekonać.

Tomasz Piwowarek

Klinika mieści się przy 3065 Ridgeway Dr., Unit 42, a więc o rzut kamieniem od supermarketu Starsky 2. Tel. 905-569-0909 (po polsku – prosić Jacka).