Magda Apanowicz

Polacy w Kanadzie luty 17, 2012 at 9:30 pm

Mimo, iż na jej nazwisku nie jeden Kanadyjczyk łamie sobie język, nie zdecydowała się na jego zmianę lub pseudonim artystyczny.

Aktorka urodzona w Kanadzie 8 listopada 1985 roku jest najbardziej znana z licznych seriali TV, a zwłaszcza z roli Andy Jensen w kultowym serialu „Kyle XY” (2007-09) i jako Lacy Rand w odcinkowym dramacie sci-fi „Caprica” (2009) u boku Erica Stoltza.

Madzia (jak nazywają ją bliscy) znakomicie mówi po polsku. Z pewnością pomocny jej w tym był aż roczny pobyt w Polsce w dziewiątej klasie, gdzie mieszkała u wuja i chodziła do polskiej szkoły w Jeleniej Górze.

Uparcie twierdzi, że zainteresowanie grą aktorską przejawiło się u niej już w wieku 10 lat, pod wpływem filmu „Pulp Fiction”, do którego obejrzenia nakłonił ją brat, Conrad. Potem sama oglądała ten film nieomal na okrągło i przyszło jej do głowy, że aktorstwo jest dla niej. Ale kompletnie nie wiedziała jak zacząć, bo ani rodzina, ani tym bardziej ona sama, nie miała żadnych układów w branży.

Na szczęście wychowywała się w Vancouver, gdzie jest mnóstwo pracy na planach filmowych. Jej właściwa kariera rozpoczęła się 6 lat później od króciutkich epizodów w serialach „Jeremiah” oraz „John Doe”. Później ukończyła tamtejszą szkołę filmową, ale telewizji pozostała wierna do dzisiaj.

Dzięki niej jest również znana w Polsce i Europie. Zagrała przeszło 20 ról, ale na dużym ekranie tylko kilka drobnych (m.in. w „The Butterfly Effect”). Ostatnio możemy ją oglądać w amerykańskim serialu komediowo-dramatycznym „Hellcats” o cheerleadingu.

Jeździ konno i na motorze.

Tomasz Piwowarek

Photo: www.filmweb.pl