HERITAGE HOUSE DENTAL – Klinika w muzeum

Series Z wizytą w... marz 9, 2012 at 7:23 pm

Wprawdzie zabytkowy ale mocno podupadły i niezamieszkany dom stał w pobliżu skrzyżowania Mavis i Britannia. 163 lata temu postawiła go tam farmerska rodzina Forsterów.

Dr Katarzyna Bazydło przecina wstęgę wraz z burmistrz Mississaugi

Gdyby nie był taki wiekowy, pewnie już dawno rozjechałyby go buldożery ale rygorystyczne przepisy dotyczące konserwacji zabytków na to nie pozwolą.

Po dwóch latach intensywnej przebudowy i restauracji zabytkowa budowla utrzymuje dawny styl gregoriański, zyskała piękną fasadę i kompletnie odnowione wnętrza, a także zupełnie nową nazwę: Heritage House Dental.

Stała się reprezentacyjną siedzibą kliniki dentystycznej dr Katarzyny Bazydło oraz jej współpracowników.

Wielkie otwarcie nastąpiło z pompą, z udziałem burmistrz miasta, miejskich konserwatorów zabytków, architeków, budowniczych oraz innych osób, które miały jakiś udział w restauracji zabytku. Zebrani dowiedzieli się więcej o historii domu, najbliższej okolicy, Heartland, Streetsville i całej Mississaugi. Mało tego, historię okolicy przypominają również dzisiątki fotografii – stała ekspozycja wywieszona na ścianach domu.

Okazuje się więc, że nowoczesne gabinety dentystyczne dr Bazydło udało się natchnąć duchem przeszłości w sposób, który zarazem spełnia funkcje poznawcze i edukacyjne.

To swoiste i wyjątkowe “muzeum w gabinecie” lub “gabinet w muzeum” spełnia swoje zadanie.

Otwarcie Heritage Dental dr Bazydło z udziałem burmistrz McCallion

Dr Bazydło chwali sobie atmosferę pracy w zabytkowych wnętrzach: - Spędzamy w pracy wiele godzin, więc piękne otoczenie jest dla nas istotne, i myślę że tworzy relaksujący nastrój zarówno dla nas, jak i dla pacjentów – powiedziała w rozmowie z “Mississauga News”.

Od wiosny w gabinetach budynku przy 820 Britannia Rd. West przyjmowani są pacjenci, na których w zabytkowych wnętrzach czekają doświadczeni fachowcy oraz absolutnie najnowocześniejsza aparatura stomatologiczna na czele z cyfrową radiografią.

Technologia prześwietleń cyfrowych pozwala nie tylko wykryć niewidoczną gołym okiem próchnicę ale aż o 90% zmniejsza narażenie na promieniowanie w stosunku do klasycznego rentgena. Pozwala też znacznie przyspieszyć i sprecyzować diagnozę.

Z kolei techniki laserowe przyspieszają proces leczenia, do minimum ograniczają dyskomfort i ryzyko infekcji.

Heritage House Dental zapewnia szeroki zakres pomocy stomatologicznej, włącznie z kosmetyką (implanty, veneers, koronki) i ortodoncją.

Dla dzieci oraz osób z awersją do fotela dentystycznego doktor Bazydło oferuje gaz rozweselający: mieszaninę tlenu i podtlenku azotu, stosowaną do znieczulania anestezjologicznego.

Przegląd naszego uzębienia odbywa się tu najczęściej przy użyciu mikrokamer o wysokiej rozdzielczości. Natomiast za wybielanie zębów odpowiada bardzo efektywna i błyskawiczna technologia “Zoom”. Jest droga ale niezwykle skuteczna. Już jedna wizyta wystarczy aby nasze szkliwo wybielało w sposób dramatyczny!

Tomasz Piwowarek

Heritage House Dental znajduje się przy 820 Britannia Road West w północnej Mississaudze.

Tel: 905-814-1600 (można mówić po polsku).