NIROOMAND LAW OFFICE – Gdy ci odmówią pieniędzy…

Series Z wizytą w... marz 12, 2012 at 4:07 pm

Mec. Niroomand: - Od każdej decyzji można się odwoływać.

Kancelaria Hosseina Niroomanda działa od dziewięciu lat i znajduje się aż w Markham. Nie ma to znaczenia dla jej klientów, którymi są najczęściej ofiary rozmaitych wypadków, często trwale lub okresowo niezdolnych do pracy. Tych, którzy stracili wiarę, że potrafią wyegzekować odszkodowania od towarzystw ubezpieczeniowych lub biurokracji rządowej. Wtedy maszerują do Niroomanda i on bierze sprawy w swoje ręce. Bez opłat.

Niroomand Law Office specjalizuje się w dochodzeniu roszczeń w przypadku uszkodzeń ciała. W powszechnym mniemaniu, dochodzi do nich najczęściej w efekcie wypadku drogowego lub np. przewrócenia się na ulicy (lub w budynku).

Drugą, liczącą się kategorię tworzą osoby, u których do wypadku doszło podczas pracy  lub u których zdiagnozowano choroby, które czynią ich niezdolnych do zarobkowania. Tu kancelaria ma szerokie pole do popisu wywalczając świadczenia z Canada Pension Plan oraz odszkodowania w wyniku np. naruszenia BHP w miejscu pracy (WSIB i WSIAT).

Niepełnosprawność, inwalidztwo, niepełna zdolność do wykonywania obowiązków zawodowych, pokrycie poniesionych kosztów medycznych, rehabilitacyjnych i farmakologicznych, naruszenia Prawa Pracy (np. niesłuszne zwolnienia) – oto chleb powszedni Hosseina Niroomanda i jego współpracowników.

A ponadto wszelkie usługi notarialne oraz z zakresu prawa rodzinnego czyli, najczęściej niestety – rozwody i umowy separacyjne.

W środowisku prawniczym Niroomand wywalczył sobie opinię nieustępliwego bojownika, który zażarcie i skutecznie reprezentuje swojego klienta. Który potrafi radzić sobie z najbardziej agresywnymi adwokatami przeciwnej strony, negocjując możliwie najwyższe odszkodowania. Swoją gażę pobiera dopiero po zwycięstwie, potrącając ją z wywalczonej sumy.

Łatwo zadowalają się odszkodowaniami w wysokości kilku tysięcy dolarów, podczas gdy są uprawnieni, aby żądać setek tysięcy.

Biegła znajomość nie tylko prawa ale np. przepisów municypalnych jest w tej profesji bezwzględną koniecznością.

Oto przykład.

Kowalski pośliznął się i upadł na mokrej posadzce w budynku należącym do administracji miejskiej w Toronto. Mało kto wie, że w takim przypadku czas na złożenie roszczenia jest ograniczony. W niektórych instytucjach można to zrobić do dwóch lat ale w innych tylko w ciągu pierwszych… 10 dni od wypadku. A to oznacza natychmiastową konieczność kontaktu z prawnikiem.

Gdy mowa o długotrwałej niezdolności o pracy (long term disability) wcale nie musi ona wynikać z wypadku w miejscu pracy. W wielu przypadkach firmy ubezpieczeniowe starają się wypłacać skrome odszkodowania i nakłaniają do powrotu do pracy, podczas gdy poszkodowany ma prawo korzystać z przywileju długotrwałej niezdolności, z którą wiążą się automatcznie znacznie poważne uposażenia. W przypadku przymuszania do pracy i obcinania świadczeń przez ubezpieczycieli, kancelaria Niroomanda również przystępuje do walki, dokonując apelacji i stanowiąc jedynego sojusznika podczas mediacji z Systemem.

Zdaniem Hosseina Niroomanda, wszelkie uszkodzenia ciała, niezależnie od miejsca i okoliczności – mogą być zrekompensowane w jakiś sposób, należy tylko wnikliwie rozpatrzyć sprawę. Optymalną ilustracją tej tezy mogą być np. pasażerowie pojazdów, którzy brali udział w wypadku drogowym. Pomimo, iż sami nie muszą mieć polisy ubezpieczeniowej, mogą bez przeszkód starać się o świadczenia z polisy osoby, która wypadek spowodowała. Owe świadczenia mogą wiązać się z pokryciem kosztownej rehabilitacji, leków, rekompensaty za utracone zarobki i innymi niedogodnościami wynikającymi z utraty zdrowia oraz niezdolności do zarobkowania.

Pewnie nie każdy wie, że w Ontario istnieje specjalny program wspierania ludzi niezdolnych do pracy – ODSP (Ontario Disability Support Program). Za pomocą comiesięcznych zapomóg rządowych, wspomagani są ludzie niepełnosprawni lub niezdolni do pracy. Niroomand Law Office pośredniczy w uzyskiwaniu tych zapomóg, a przysługują one nawet odbiorcom regularnego zasiłku (welfare), ale tylko tym, którzy udowodnią, że z powodów zdrowotnych nie mogą podjąć pracy nawet gdyby chcieli.

Z doświadczeń i obserwacji mec. Niroomanda wynika, że wśród jego klientów Polacy to nacja nie stroniąca od pracy. I wszelkim kosztem starają się jej nie stracić. Zarazem jednak nie mają zielonego pojęcia o należnych im prawach.

- Łatwo zadowalają się odszkodowaniami w wysokości kilku tysięcy dolarów, podczas gdy są uprawnieni, aby żądać setek tysięcy. I zbyt łatwo akceptują odmowę swych roszczeń. Tymczasem od każdej decyzji można się odwoływać, choć nie jest to łatwy proces – przekonuje prawnik z Markham.

- Tym bardziej że ryzyko finansowe praktycznie nie istnieje. Nie pobieramy żadnych opłat z góry. Wszelkie konsultacje zą darmowe. My wywalczamy swoje gaże bez obciążania portfela klienta. Dopóki nasz klient nie dostanie pieniędzy, my także nie zarabiamy.

Tomasz Piwowarek

 Więcej szczegółów: www.niroomandlaw.com

Tel. do Niromand Law Office: 416 850 0094.