MEDICAL COMFORT SHOE SUPPLY – Buty pani Aurelii

Series Z wizytą w... kwie 30, 2012 at 7:26 pm

W 1991 roku dwoje niemieckich turystów natrafiło w na zamrożone w alpejskim lodowcu ciało. Po skrupulatnych badaniach naukowych okazało się, że odkryli oni szczątki człowieka, który zmarł ok. 3300 lat p.n.e. Od nazwy pobliskiej doliny przezwano go Ötzi, zaś naukowców uderzyło zwłaszcza to, że praczłowiek nosił całkiem solidnie wykonane buty: nieprzemakalne, z jeleniej skóry, na niedźwiedziej podeszwie. Ale to nie koniec, nasz przodek zadbał również o komfort i higienę. W buty wkładał słomę z traw, uwitą w łapcie i wzmocnoną plecionką z łyka. Możnaby więc uznać, że Ötzi był pierwszym znanym w historii twórcą i zarazem użytkownikiem obuwia terapeutycznego.

Od jego czasów minęło ponad 5 tysięcy lat, a obuwie, w zależności od typu, zdażyło już spełnić rozmaite funkcje: zabezpieczało przed zimnem i wodą, poprawiało przyczepność na śliskich powierzchniach, chroniło przed substancjami szkodliwymi, a jednocześnie zdobiło ludzką stopę. Jednak dopiero w ostatnim stuleciu zaczęto przykładać wagę do takich butów, które potrafią leczyć: poprzez korektę stopy, stawów i całej sylwetki ludzkiej.

Dzisiejszy but terapeutyczny jest niewidzialny. Jego kształt nie musi zdradzać ani korekcyjnej roli ani zawartości wkładek ortopedycznych. Dzięki temu, że znane firmy obuwnicze przykładają wielką wagę do skuteczności obuwia korekcyjnego – możemy je znaleźć zarówno pod postacią butów sportowych, jak i ochronnych, dziecięcych i właściwie wszelkich innych typów.

Aurelia Grela, właścicielka Medical Comfort Shoes Supply

Gdzie szukać takiego obuwia? Jednym z najbardziej popularnych sklepów jest Medical Comfort Shoe Supply, prowadzony od 8 lat w centralnej Mississaudze przez p. Aurelię Grelę, która do Kanady emigrowała w 1991 roku z Wrocławia.

Pani Aurelia twierdzi, że klientelę sklepu stanowią ci, którzy polują na buty wygodne, a jednocześnie modne i estetyczne. Znajdą więc w nim zarówno adidasy, jak sandały i klapki, buty na szpilkach i te najważniejsze dla zdrowia – ortopedyczne. Ponadto sklep szczyci się bardzo szeroką ofertą obuwia dziecięcego (od niemowlaków do 5 roku życia), przede wszystkim dzięki wyrobom sprawdzonych firm: duńskiej ECCO, i kanadyjskiej Robeez (70 typów butów o spodach przeciwpoślizgowych) – bardzo zalecanym przez podiatrów czyli specjalistów od chorób stóp.

Inną ważną cechą, jaka wyróżnia sklep pani Aurelii od innych sklepów obuwniczych jest to, że jego asortyment akceptowany jest przez firmy ubezpieczeniowe. Wiele osób nie ma nawet pojęcia o tym, że jeśli lekarz zaleci im obuwie ortopedyczne, mogą śmiało przyjść po takie i zaoszczędzić niekiedy nawet setki dolarów, gdyż umożliwia im to ich własna polisa ubezpieczeniowa. Z reguły te osoby, których ubezpieczenie pokrywa plany dentystyczne, mają również pulę na obuwie i wkładki korekcyjne. Po wizycie u pani Aurelii wyjdziemy zaopatrzeni w buty wygodne i modne, a dla wielu również darmowe.

Buty ortopedyczne mają wspomagać upośledzone funkcje kończyny dolnej. Mogą być korekcyjne, stabilizujące, odciążające wrażliwe miejsca itd. Różnią się pomiędzy sobą przede wszystkim kształtem indywidualnie dopasowanych, wewnętrznych wkładek korekcyjnych. Ale wkładki takie można również dopasować do buta nieortopedycznego. Niektóre firmy umieszczają ponadto specjalne stabilizatory w pięcie buta, które amortyzują nacisk na kolana i biodra. Do producentów od lat wyspecjalizowanych w obuwiu terapeutycznym zaliczają się głównie firmy europejskie, takie jak francuska Mephisto (z ich wyrobów, ręcznie szytych, korzystał Jan Paweł II), Roda (obuwie półortopedyczne), Drew i Brickmann oraz Etonic (obuwie sportowe często zalecane przez podiatrów). Ci producenci stosują najlepszej jakości skóry, podeszwy kauczukowe i unikają sztucznych elementów. Wiele firm udziela dożywotniej gwarancji na podeszwy.

Ofertę sklepu Medical Comfort Shoes Supply uzupełniają pończochy, rajstopy i skarpety uciskowe. Przeznaczone są głównie dla nieszczęśników z żylakami (kobiet i mężczyzn) lub dla osób pragnących poprawić krążenie krwi. Na osoby po kontuzjach fizycznych czekają ortopedyczne opaski uciskowe na kolana, łokcie lub nadgarstki.

Klienci pani Aurelii trafiają do niej przede wszystkim w pogoni za obuwiem wygodnym. Takim, w którym da się pracować w pozycjach stojących, w których można wytrzymać 12-godzinną zmianę, które nie będą uciskały palców nawet jeśli natura obdarzyła nas stopami niezbyt kształtnymi lub zdeformowanymi. Osoby z płaskostopiem czeka tu wykonanie odcisku w specjalnej piance, na podstawie którego wykonane zostaną wkładki. Gdy zaczyna się je używać, poprawa samopoczucia nie następuje od razu, ale z dnia na dzień klienci w dopasowanych, wygodnych lub leczniczych butach powracają z podziękowaniami za oszczędzenie im bólu, z którym żyli czasami przez lata.

Wśród nowości sklepu warto zwrócić uwagę na rewelacyjne buty firmy Sano na tzw. kolebce. Ich podeszwy są specjalnie wyprofilowane, dzieki czemu sprytnie i skutecznie stymulują odpowiednie mięśnie całego ciała. Buty te zalecane są dla osób, które odczuwają bóle (wynikające ze złej postawy) nie tylko stóp czy kolan, ale nawet kręgosłupa i głowy. Zdaniem p. Aurelii, ich noszenia powinien spróbować każdy, kto ma jakiekolwiek problemy z chodzeniem.

Darmo, że ci świat szeroki, kiedy trzewik ciasny – powiada stare porzekadło. Wygodne buty to skarb. To warunek podstawowy dobrego samopoczucia przez cały dzień. Buty pani Aurelii są wygodne, a zarazem wytrzymałe i potrafiące w sposób zakamuflowany spełniać funkcje ortopedyczne. Czekają ich setki na każda stopę.

Czekają aby nam przynieść ulgę i przywrócić radość chodzenia.

 

Tomasz Piwowarek