Tani pogrzeb w Basic Funerals

Poradnik Series maj 2, 2012 at 10:00 am

Podobno znane, „sieciowe” domy pogrzebowe mocno zgrzytają zębami na dźwięk tej nazwy. Głównie przez to, że firma Basic Funerals oferuje swe usługi związane z pochówkiem w cenach o połowę niższych od konkurencji, co oznacza w wielu przypadkach oszczędności idące w tysiące dolarów. Wynika to głównie z tego, że firma nie ma swoich stałych siedzib, a wszelkich ustaleń związanych z pogrzebem, samym pochówkiem lub kremacją można dokonać tam internetowo (poprzez stronę BasicFunerals.ca), telefonicznie lub przez umówione gdziekolwiek spotkanie z przedstawicielem firmy.

Umieranie kosztuje coraz drożej. Domy pogrzebowe zarabiają w Kanadzie około miliarda dolarów rocznie. Firma, która może poważnie zatrząsnąć tym rynkiem działa w Mississaudze i – jak twierdzi – obsługuje już około 1500 rodzin rocznie. W tym zdarzają się zlecenia pochówku bliskich przez rodziny z innego kraju, z Europą włącznie.

W Basic Funerals nie narzuca się sztywnej procedury pogrzebowej. Odwiedziny zmarłego nie muszą się odbywać w domu pogrzebowym. Może to być mieszkanie prywatne, kaplica przycmentarna lub inny lokal.

Poniżej porównanie średnich, standardowych cen w Basic Funerals (wg BasicFunerals.ca) z innymi ontaryjskimi domami pogrzebowymi (wg Board of Funeral Services):


Basic Funerals:

Opłata standardowa: $1,006,

Serwis cmentarny: + $480,

Trumna: + $559,

W sumie = $2,045.

 

Inne domy pogrzebowe:

Usługi: $4,177,

Trumna: + $2,339,

W sumie = $6,516.

(Powyższe ceny nie obejmują kosztów miejsca na cmentarzu, mogiły i nagrobka.).

Założona w 2009 roku firma Basic Funerals działa 7 dni w tygodniu w godzinach 8:00-17:00.

Tel. 1-877-229-7077.