Przyjęcie Komunijne

Fachowiec Radzi Series maj 4, 2012 at 2:15 pm

Twoje dziecko przystąpi w tym roku do I-szej Komunii, a co się z tym wiąże, czekają nas przygotowania. Nie tylko Kościół uczestniczy w przygotowaniach do tego wydarzenia. Zorganizowanie przyjęcia komunijnego  wymaga wiele pracy i dokładnego zaplanowania, więc często korzysta się z usług firm dekoratorskich, nie tylko w przypadku imprezy w warunkach domowych, ale również w wynajętym lokalu.

Przyjęcie z okazji Pierwszej Komunii to doskonała forma okazania dziecku jak ważna jest dla całej rodziny jego uroczystość.

Coraz częściej przyjęcia komunijne robi się dla znacznej ilości gości, ważne jest więc aby wcześniej pomyśleć jak ich usadzić.

- Stoły – najlepiej sprawdzają się stoły 6-stopowe ze względu na rozmiar łatwo ustawne, przy tym lekkie – najczęściej plastikowe i składane

- Krzesła – możemy wykorzystać te, które już mamy w domu, zaczynając od dużych stołowych, przez kuchenne czy nawet plastikowe z patio; różne rozmiary pokrowców zniwelują te różnice,

- Dodatkowe stoły – potrzebujemy miejsce na platery z przystawkami, okolicznościowy tort, desery, owoce – dobrze sprawdzają się wysokie stoły koktajlowe, łatwe do ustawienia (blaty 24 calowe) i przestawienia w zależności od potrzeb,  wykorzystujemy też takie elementy kuchni jak blaty, wyspy kuchenne, komody czy serwery.

- Obrusy – pięknie, subtelnie i estetycznie nakryty stół stanowi podstawę każdego przyjęcia. Biały obrus jest niewątpliwie najbardziej taktowny, ale dodatki, jak bieżnik, szyfonowy obrusik mogą być już kolorowe.

Osobiście nie jestem przekonana do koloru błękitnego  dla chłopców czy jasno- różowego dla dziewczynek. Pięknymi i ponadczasowymi dadatkami mogą być: jasna zieleń seledynowa, turkusowy, odcienie wrzosu czy fuksji.

Jeżeli jednak kolor różowy jest rozważany jako główny element dekoracji, warto go przełamać kolorem ciepłego beżu czy nawet czekoladowego brązu. W przypadku wyboru błękitu, można z powodzeniem dołożyć elementy srebrne, a nawet w ciemnym tonie stalowym.

- Serwetki – staramy się je ułożyć fantazyjnie, mogą być przewiązane ozdobną wstążeczką, można dołożyć starannie wydrukowaną formę modlitwy, podziękowania czy też krótką informację o ważności sakramentu I-szej Komunii. Mały prezencik w formie czekoladki dla każdego gościa, personalna imienna karteczka będą eleganckim dodatkiem dekoracji.

- Świeczki – dają niepowtarzalny styl, ciepło i blask, a pomieszczenie nabierze odświętnego charakteru. Należy zadbać, aby unikać otwartego ognia,  świeczki umieszczać w pojemnikach do tego przystosowanych.

- Balony – ulubiona dekoracja dzieci i dlatego bardzo odpowiedni dodatek do przystrojenia przyjęcia komunijnego; można dopasować kolorystycznie do wystroju imprezy lub zamówić z odpowiednim nadrukiem.

Proszę pamiętać, że te dekoracje muszą być dostarczone w dniu przyjęcia, aby uniknąć problemów z opadaniem balonów, więc może warto wcześniej uzgodnić dostawę do domu.

- Kwiaty – powinny być adekwatne do rodzaju uroczystości, skromne, wdzięczne niewielkie bukieciki, niskie flakony lub ikebany pełne wiosennych kwiatów. Miłym akcentem będą większe kompozycje kwiatowe umieszczone w widocznych miejscach domu.

- Dodatkowe dekoracje – nawiązując do nastroju I-szej Komunii, taktownymi dodatkami  uzupełniającymi dekorację pomieszczenia będą elementy religijne, figurki aniołków czy ekspozycja rodzinnych pamiątek komunijnych całej rodziny – począwszy od pradziadków!

Należy również zadbać o dekorację mieszkania, włączając w to zarówno wejście do domu, jak również patio czy ogród.

Jeżeli pogoda dopisze, goście z przyjemnością spędzą ciepłe popołudnie czy wieczór na świeżym powietrzu. Wystarczy kilka wysokich stołów koktajlowych, ustawionych  między meblami ogrodowymi, chińskie lampiony zawieszone na drzewach, świece rozstawione w szklanych pojemnikach i  … można kontynuować imprezę.

Nie zapominamy o muzyce, czy może nawet o rozrywce dla dzieci – wizyta klauna  czy magika może uatrakcyjnić wydarzenie.

Mam nadzieję, że moje sugestie pomogą Państwu w zorganizowaniu uroczystości komunijnej. Życzę powodzenia.

Maria Lauzer