PHYSIO ACTIVE REHAB – Sanatorium przy ulicy Agnes

Series Z wizytą w... maj 11, 2012 at 4:50 pm

Od lewej: Barbara Mykina, Katarzyna Nadolski, Viktoria Petriv i Matylda Iwanski

Łatwo tu trafić, łatwo zaparkować. Wśród kolorowych witryn i markiz rzuca się niebieski napis “Active Rehab”. Dopiero bliższy dystans zdradza, że chodzi o klinikę fizjoterapii. Jednak ci, którzy choć raz raz zajrzeli, nazywają to miejsce – “Sanatorium”.

- Rzeczywiście wystarczy raz tu przyjść, potem się chce wracać, nawet jeśli nie potrzeba. – twierdzi p. Janusz Giergielewicz. 10 lat temu przeszedł bardzo poważny wypadek samochodowy, do dzisiaj walczy z jego skutkami. Uważa, że profesjonalizm to jedno, a atmosfera wytwarzana przez ludzi z “Sanatorium” to zupełnie niespotykana sprawa.

- Stąd wychodzi się totalnie zrelaksowanym – przekonuje kolejna pacjentka po wypadku, p. Anna Gurdek. – Dzisiaj spałam podczas akupunktury. Przesympatyczna atmosfera, jestem bardzo zadowolona, więc z zapałem polecam ich moim znajomym.

Gwoli prawdy, na wspomniane sanatorium składają się w sumie aż cztery lokalizacje, każda z odmienną specjalizacją, ale kluczowe “centrum dyspozycyjne” mieści się właśnie przy Agnes Street, istnieje od 2008 roku, i to na nim skupiam swoją uwagę. Choćby ze względu na rodzime akcenty oraz cytowaną powyżej atmosferę.

Trafiamy na nią już w progu, gdy z recepcji witają dwie uśmiechnięte buzie pań Kasi i Basi. Polaków pracuje tu sporo, ponieważ współwłaścicielce, p. Joasi Sous bardzo zależało na tym, aby dotrzeć do polskich klientów. Ale na tajemnicę sukcesu Active Rehab wśród naszych rodaków składa się o wiele więcej zalet.

- Przede wszystkim jesteśmy bez przerwy dostępni – tłumaczy p. Kasia Nadolski, menadżer tej nietypowej kliniki. – W tygodniu aż do godziny 20.00, a w soboty i niedziele do 17.00. Nasz klient nie musi umawiać się na konkretną godziną. Zostanie przyjęty “z ulicy” o każdej porze, ponieważ zatrudnieni specjaliści są zawsze na miejscu. Rzadko się zdarza, aby ktoś u nas czekał na zabieg, nawet jeśli przyjdzie nieumówiony. Ale jeśli się tak zdarzy, to nie czeka w poczekalni, ale korzysta z komplemenarnych usług, np. masażu stóp, za które, oczywiście nie płaci. No i wachlarz usług jest tak szeroki, że pod jednym dachem świadczymy wszystkie potrzebne usługi, również zupełnie nie związane z fizjoterapią.

Trudno zaprzeczyć. Wielkim magnesem dla żeńskiej części klienteli jest fakt, że Active Rehab to nie tylko rehabilitacja, ale zakład pełniący jednocześnie funkcję tradycyjnej spa. Tu można się poddać leczeniu trądziku, laserowemu usuwaniu owłosienia, odnowie biologicznej skóry.

Potrzebny facial lub pedicure? Proszę bardzo! Podobnie jak inne zabiegi pielęgnacyjne, włącznie z okładami błotem z Morza Martwego czy aromaterapią. Na chętnych klientów czeka także autentyczna łaźnia turecka (prawdopodobnie pierwsza w Kanadzie), sauna, jacuzzi, a przede wszystkim specjaliści bardzo wąskich dziedzin: naturopata, akupunkturzystka (z Chin), chiropraktor, a nawet – jeśli trzeba – chirurg plastyczny. Normalnie takiego kompleksowego zestawu fachowych usług trzeba szukać w kilku oddalonych od siebie placówkach.

Oddzielną kategorię klientów stanowią pacjenci poszkodowani w wypadkach samochodowych, którymi szczególnie zajmuje się p. Basia Mykina.

- Pomoc nie kończy i nie zaczyna się na fizjoterapii. Tym ludziom trzeba pomóc konsultacjami – najczęściej bezpłatnymi, oraz poradą prawną. Dzięki temu nie są sami w potyczkach z firmami ubezpieczeniowymi – zapewnia p. Basia.

Na Agnes Street szacuje się ubytki na zdrowiu (ortopedyczne, neurologiczne, psychologiczne), a co za tym idzie – określa odpowiednie roszczenia i wysyła wnioski do ubezpieczalni.

Cześć pacjentów w związku ze swoimi schorzeniami zmuszona bywa do posiadania w domu urządzeń korekcyjnych, aparatów do masażu indywidualnego i innych form rehabilitacji. Można je tu nabyć.. Zostałem zapewniony, że wszystkie te gadżety sprowadzane są wprost od producentów, co powoduje że szukanie lepszych cen gdzie indziej jest zbędne. Przykładowo – specjalistyczne łóżko do masażu tu można kupić już za $150 (50% ceny rynkowej).

Zdarza się często, że klinika rozdaje lub wypożycza swym pacjentom aparaty za darmo. To samo dotyczy butów, w przypadku zakupu wkładek ortopedycznych. Zastanawiające, zawsze bym podejrzewał, że powinno być odwrotnie. W Active Rehab nie mają z tym problemów, bo już wiedzą jaką to czyni im reklamę.

Wszyscy pracownicy Active Rehab wiedzą doskonale, że klient który ich odwiedzi nie będzie już szukał innych opcji, zostaje. A zjawia się najczęściej dzięki rekomendacjom znajomych. Pacjenci sprowadzają pacjentów. No i korzystają z promocji, których nie brakuje: a to trafi się bezpłatna sesja masażu, a to gift certificate, a to komplementarna usługa kosmetyczna.

Potwierdza to kolejna zagadnięta pacjentka p. Lidia Zasucha: – Niezależnie od tego, że to świetni fachowcy, to ma się takie odczucie, że pomagają bardziej niż muszą. I pacjenci to od razu wyczuwają, są wdzięczni. Taka informacja idzie dalej w świat.

Dziewczyny z recepcji natychmiast rozszyfrują każdą polisę ubezpieczeniową, gdyż z doświadczenia wiedzą, że najczęściej pacjenci nie potrafią wykorzystać połowy świadczeń jakie im przysługują. Szefostwo potwierdza, że nawet jeśli ubezpieczenie nie pokrywa w pełni danej terapii, to pacjentom idzie się na rękę i w rezultacie dostają to, co powinni. Troska o pacjenta jest priorytetem, a specjaliści i tak dostępni przez cały dzień, więc klinikę po prostu stać na gest.

Ci bez ubezpieczenia (i najczęściej z chudym portfelem) również mogą liczyć na specjalne stawki, ze zniżkami sięgającymi nawet 50% i na darmową konsultację (która wg cenników kosztuje około $90).

Nie ma niedomówień, nie ma nacisków – z góry wiadomo, co ile kosztuje, ale na miłe gratisowe niespodzianki może liczyć każdy. Słowo “zniżka” jest tu hasłem dnia.

- Tu wszyscy lubią przychodzić, bo oni robią po ludzku, nie po kanadyjsku – wtrąca przysłuchująca się rozmowie pacjentka, pijąc kawę i żartując z koleżanką. – No i nie ma żadnego czekania, oni zawsze są gotowi.

Tomasz Piwowarek

Nieomal wszyscy pracownicy Physio Active Rehab