Desperacja Matki

Polonijne to i owo Series maj 31, 2012 at 10:04 pm

Prezentujemy dzisiaj list naszej zdesperowanej Czytelniczki. Jeżeli ktoś zechce przekazać autorce uwagi lub komentarze prosimy do nas napisać na adres emailowy: [email protected] Wszystkie listy przekażemy zainteresowanej, której nazwisko i numer telefonu zostały przekazane tylko do wiadomości redakcji.

Szanowna Redakcjo Wiadomości

Desperacja Matki dodaje mi odwagi, aby napisać o moim problemie i tym samym ostrzec innych.

Jesteśmy 22 lata w Kanadzie, pracujemy w fabryce, pomimo wyższego wykształcenia z Polski. Nigdy od nikogo nie potrzebowaliśmy pomocy, cieszyliśmy się, że to my możemy pomóc mniej szczęśliwym.

Nasz świat zawalił się kompletnie, kiedy kilka lat temu nasza piękna, utalentowana córka wpadła w szpony alkoholu. Nasze życie to horror, nieustanna chęć pomocy jej. Nasze ręce są związane, bo córka jest dorosła i sama nie chce podjąć leczenia.

Kiedy rok temu przyjęła pomoc, cieszyliśmy się jak dzieci. Była trzy miesiące w Narconon – Destin na Florydzie. W Kanadzie wszędzie obowiązywała kolejka, a co za tym idzie długie czekanie. $30.000 niestety odpłynęło z naszego konta, bo córka po wyjściu z Rehab zaczęła pić od nowa.

Kolejna nadzieja wstąpiła w nas kiedy Narconon TROIS-RIVIERES z Quebeku zaoferował swoją placówkę za połowę ceny, dodając trzy miesiące, do sześciu miesięcy leczenia, aż do osiągnięcia sukcesu! Przelaliśmy pieniądze na ich konto. Kiedy zobaczyliśmy obiekt i brak odpowiedniej medycznej kadry – wiedzieliśmy, że zostaliśmy oszukani. Odebraliśmy córkę z ośrodka po pierwszej nocy!

I tu zaczęła się walka o zwrot pieniędzy. Nasze listy i telefony pozostawały bez odpowiedzi.

Dzięki wiadomości w telewizji dowiedzieliśmy się, że placówka została zamknięta przez MINISTRY OF HEALTH  w Quebeku. To nas dodatkowo pogrążyło.

Nie wiemy, gdzie szukać pomocy. Cierpimy dwukrotnie.

Narconon – to sieć placówek odwykowych na całym świecie. Jednakże rozmowy z Head Office niegodne są powtórzenia.

Czy istnieje jakakolwiek szansa (jeśli tak, to gdzie jej szukać), aby o takich i wielu innych oszustwach, dowiedziało się więcej ludzi?

Wiemy, że nie jesteśmy jedynymi poszkodowanymi. Chcemy też ostrzec innych.

 

Od redakcji:

Narconon jest programem leczenia uzależnień od narkotyków i alkoholu. Posiada ponad 120 ośrodków rehabilitacyjnych na całym świecie, głównie w Stanach Zjednoczonych i Europie Zachodniej. Centrala znajduje się w  Los Angeles, California.

Każdy ośrodek Narconon jest prowadzony niezależnie w ramach licencji Able International działającej zgodnie z zasadami Kościoła Scjentologicznego, co niejednokrotnie prowadziło do kontrowersji.

Program założony został w 1966 roku przez więźnia z Arizona State Prison, który po lekturze książki L. Ron. Hubbarda, zastosował się do zasad w niej zawartych, dzięki czemu dziesiątkom więźniów udało się trwale zerwać z uzależnieniem od heroiny.

Narconon jest całkowicie wolny od używania środków farmakologicznych. Metodologia ta jest stosowana przez setki tysięcy ludzi na całym świecie, aby pozbyć się konieczności stosowania leków i odzyskać kontrolę nad swoim życiem.

Narconon Trois-Rivières

17 kwietnia, bieżącego roku, Ministerstwo Zdrowia w Quebeku wydało nakaz ewakuowania i ulokowania w innych ośrodkach 32 pacjentów Narconon Trois-Rivieres. Po dochodzeniu przeprowadzonym przez Centre Québécois d’Agrément (niezależną organizację badającą jakość opieki medycznej) postanowiono zawiesić certyfikat ośrodka. W uzasadnieniu decyzji podano, że Trois-Rivieres jest niebezpieczne dla pacjentów, wobec których niejednokrotnie stosowano przemoc; nie posiada wykwalifikowanych pracowników, a w ostatnim czasie przynajmniej czworo pacjentów przetransportowanych zostało do szpitala, z powodu drastycznych metod leczenia stosowanych w ośrodku.

Podyskutuj o tym na Forum