Konwojent-zabójca schwytany

Series czer 18, 2012 at 9:00 am

Miejsce rozboju na kampusie UofA

Ogólnokanadyjska obława na Travisa Baumgartnera zakończona. Został schwytany gdy próbował przekroczyć granicę amerykańską w miejscowości Lynden w B.C.

Jest oskarżony o to, że w piatek rano (15 czerwca) zastrzelił na kampusie Uniwersytetu Alberty w Edmonton trzy osoby, które tak jak i on należały do grupy konwojentów firmy G4S, transportującej pieniądze do bankomatów. Czwarta osoba w stanie krytycznym znajduje się w szpitalu. Wśród zabitych ochroniarzy jest m.in. Michelle Shegelski, świeżo poślubiona (ze studentem Uniwersytetu Alberty) konwojentka firmy G4S, w której przepracowała w niej wiele lat.

Zatrzymanie Baumgartnera

Policja była od razu pewna, że ataku na swoich kolegów i zrabowania około 330 tys. dolarow dokonał 21-letni Travis Brandon Baumgartner, piąty konwojent. Stało się to podczas rutynowego dowozu gotówki do centrum handlowego Hub Mall, w którym oprócz 54 sklepów znajdują się również studenckie mieszkania. Za Baumgartnerem natychmiast rozesłano list gończy.

Podczas aresztowania na granicy w jego samochodzie znaleziono zrabowane pieniądze.

Matka poszukiwanego, z którą wspólnie mieszkał, wydała osobisty apel do syna z prośbą o ujawnienie się, aby “nie powiększał rozlewu krwi”.