Jak uciekłam seryjnemu mordercy…

Series lip 21, 2012 at 6:35 pm

Zamordowane Indianki: Tanya, Carolyn, Lorna

Przy okazji skazania seryjnego mordercy Shawna Lamba za udowodnione zabójstwo trzech młodych kobiet w Manitobie, prasa odkryła, że niewiele brakowało, że czwartą byłaby 29-letnia Denise (nazwisko utajono), uliczna prostytutka, której udało się uniknąć ataku Lamba.

Kobieta zgłosiła wcześniej swoją historię policji, ale twierdzi, że zignorowano ją  jako niewiarygodną prostytutkę i narkomankę.

Shawn Lamb

Denise twierdzi że 52-letni Lamb zaatakował ją, gdy odwiedziła mieszkanie koleżanki. Pomimo przemocy i próby gwałtu Denise udało się wyrwać  napastnikowi.

Gdy w marcu br. na wysypisku śmieci znaleziono ciało jej koleżanki, 25-letniej Carolyn Sinclair, Denise rozpoczęłą kurację odwykową od narkotyków, które były głównym powodem prostytuowania się. Wkrótce potem odkryto dwie następne ofiary Lamba:  31-letnią Tanyę Nepinak oraz 18-letnią Lornę Blacksmith. Wszystkie trzy zamordowane przez niego kobiety  miały indiańskie pochodzenie i trudniły się nierządem.

Sam Lamb to wielokrotny recywista. Urodzony w rezerwacie, ale wychowany w białej rodzinie zastępczej, skazywany był 45 razy w 4 różnych prowincjach za rozmaite przestępstwa, przważnie rabunki, włamania, oszustwa, szantaże oraz napastowanie seksualne.

Na marginesie sprawy skazanego na dożywocie Lamba, przywódcy indiańscy w Manitobie zażądali od rządu prowincji śledztwa w sprawie licznych zaginięć ok. 20 kobiet pochodzenia indiańskiego oraz domagali się kontroli przebiegu dochodzeń w sprawie zgłoszonych zaginięć. Niewykluczone, jak twierdzą – że wiele z nich to również ofiary Lamba.

Jednak Ministerstwo Sprawiedliwości sprzeciwiło się tej prośbie, dodając, że nie będzie ingerowało w sprawy (zaginięć) prowadzone przez lokalne siły policyjne.