Holmes przed sądem

Top News lip 23, 2012 at 11:39 am

Autor masakry w kinie w Denver, James Holmes, pozostanie w areszcie – zadecydował dzisiaj sąd na rozprawie wstępnej. Formalne postawienie zarzutów nastąpi 30 lipca – o co wnioskowała strona skarżąca.

24-letni Holmes, były doktorant neurologii, pojawił się w sądzie Arapahoe County ubrany w czerwony strój więzienny i z włosami ufarbowanymi na czerwono. Nie odzywał się, zachowywał spokój, wyraźnie wyglądał na zmęczonego.

Sąd zabronił na poniedziałkowej rozprawie Holmesowi bezpośredniego i pośredniego kontaktowania się z ofiarami. Zapytany o to, czy ma do sądu jakiekolwiek pytania – nie zabrał głosu. Sędzia wydał też nakaz ograniczenia mediom dostępu do sprawy. Nie wiadomo na razie, jakie dokładnie będą obowiązywały obostrzenia przy relacjonowaniu procesu.
W piątek w kinie w Aurorze nieopodal Denver doszło do strzelaniny, w której zginęło 12 osób, a 58 zostało rannych. Holme został zatrzymany przez funkcjonariuszy tuż po strzelninie. W jego mieszkaniu policja znalazła materiały wybuchowe.

Prokuratura podała wcześniej, że nie wyklucza, iż zażąda dla 24-latka kary śmierci. Prokurator okręgowa Arapahoe County Carol Chambers oskarżała dwóch z trzech więźniów przebywających obecnie w celach śmierci w stanie Kolorado.