Hippo przestał pływać

Lokalnie Series sier 5, 2012 at 8:21 am

Po 12 latach przestała istnieć jedna z najciekawszych atrakcji letniego Toronto: Hippo Bus.

Autobus, który porafił także pływać po wodach jeziora Ontario był magnesem dla wielu turystów, podziwiających z jego pokładu uroki miasta.

Niestety, amfibia straciła dostęp do jeziora. Korzystała z niego na terenie Ontario Place ale obecnie ten park rozrywki jest zamknięty, a władze zastanawiają się jak go rewitalizować. Na wszelki wypadek biurokraci zabronili w tym sezonie korzystania z jedynego miejsca dogodnego do bezpiecznego zanurzenia się w wodach jeziora.

Właściciel Hippo Bus, Geoffrey Lind zamierza całkowicie zlikwidować wodno-lądowe wycieczki i przenieść biznes do Victorii w Brytyjskiej Kolumbii, co spowoduje utratę pracy dla jego 25 zatrudnionych.

- Jak mówi Lind – szczególnie frustrujące jest to, że zainwestował w przebudowę rampy 50 tysięcy dolarów.

Lind, który jest także właścicielem biura podróźy, otworzył atrakcyjne objazdy miasta po tym, jak sukcesem okazało się jego podobne przedsięwzięcie w Bostonie. Podczas trwającego trzy miesiące sezonu, trzy autobusy firmy Hippo Tours przez siedem dni w tygodniu wyruszały w trasę 12 razy dziennie.  Za 38 dolarów turyści zabierani byli w półtoragodzinną przejażdżkę z przewodnikiem: przez godzinę po ulicach miasta i pół godziny w wodach jeziora.

Ontario Place jest wprawdzie nieczynne, ale zapewnienie dostępu autobusom do wody jest tylko kwestią dobrych chęci. Przedstawiciele Ontario Place odmawiają odpowiedzi na pytanie, dlaczego autobusy Linda nie mogą wpływać do wody. Odsyłają do Ministerstwa Sportu, które również nie chce skomentować powstałej sytuacji.