Hotel stulecia nad Niagarą

Lokalnie Series sier 6, 2012 at 7:05 pm

966 pokojów w dwóch 60-piętrowych wieżach – tak ma wyglądać nowy hotel, który stanie w pobliżu słynnego wodospadu.

River Road Luxury Resort, bo tak będzie się nazywał obiekt, prześcignie wysokością dotychczasowego lidera – Niagara Falls Hilton, znajdującego się zresztą w pobliżu.

Dla tej inwestycji, już okrzykniętej mianem „budowli stulecia”, rada miejska Niagara Falls zdecydowała się zrobić wyjątek w restrykcyjnym prawie pozwalającym na stawianie w sąsiedztwie wodospadów najwyżej 12-piętrowych domów. Na hotel złożą się bowiem dwa drapacze chmur po 60 i 61 pięter. Będzie to najwyższy hotel w Kanadzie.

Na dachu zaplanowano restaurację i punkt widokowy, na dole – parking na 800 miejsc. Na klientów czekać będą spa i bar karaoke oraz sklepy. Oba budynki połączą – podziemny pasaż i zawieszony nad ulicą most. Hotel, który ma kosztować 340 mln dolarów i stworzyć tysiąc miejsc prac liczy na przychody rzędu 21 mln dolarów rocznie.

- Chcemy przyciągnąć klientów przede wszystkim z Dubaju i Azji – podkreśla Ralph Terrio, biznesmen z Niagara Falls. Wraz z potentatem na rynku nieruchomości Hunterem Milbourne’m z Toronto tworzą spółkę Niagara Global Developments, która wiosną wykupiła tereny pod inwestycję. Choć nieznany jest jeszcze termin rozpoczęcia budowy, Terrio podkreśla, że hotel stanie w dwa lata.