Ignorowanie głosu jelita!

Series sier 9, 2012 at 9:16 am
Jeszcze nie tak dawno  publiczne wypowiedzi na temat funkcjonowania jelit wydawałyby się, niestosowne, by nie rzec wulgarne. To prawda,  nasze „wnętrzności” długo były owiane tajemnicą niczym coś wstydliwego, a dolegliwości z ich strony, do jakich od biedy można było się przyznać w towarzystwie, kończyły się gdzieś na poziomie żołądka.
Zostaliśmy tak nauczeni, aby w ogóle nie wspominać o tym, co się dzieje w toalecie, jak często ją odwiedzamy, no i co bardzo istotne, z jakim skutkiem. Jest to  temat tabu nawet w naszych czterech ścianach. Niejednokrotnie nie  orientujemy się, że nasze dzieci zaczynają mieć problemy jelitowe. Powód jest bardzo prosty –  nie informują nas o tym. Ich organizm,  jeszcze bardzo młody, wydawałoby się, że radzi sobie ze wszystkim doskonale, a jednak podlega takim samym zasadom fizjologii co organizm dorosłego człowieka.  Brak otwarcia i wiedzy na temat pracy jelita często  przyczynia się do wystąpienia poważnych problemów zdrowotnych, których nigdy nie wiązaliśmy z naszym źle funkcjonującym jelitem, a  które przysparza nam około   90 % problemów zdrowotnych. Słyszymy często z różnych źródeł, że nie powinniśmy się przejmować naszymi dolegliwościami jelitowymi.
Wystarczy tylko zażyć pigułkę, wypić herbatkę i ruszać w drogę. Mówią nam, że objawy (głos naszego jelita) to zwykła niedogodność, a nie warta wysłuchania, ważna wiadomość.
Jelito  wysyła sygnały, bo chce zostać zauważone, zrozumiane i wysłuchane. Przecież ból brzucha i inne dolegliwości nie pojawiają się dlatego, że jelito się nudzi i nie ma nic innego do roboty. Wzdęcia, zaparcia, skurcze, uciski w żołądku, palenie w jelicie,  nudności, gazy, chcą zwrócić naszą  uwagę na powstający lub już zaawansowany proces dysfunkcji jelita.  Również nasze  emocje, myśli i postawy mają bezpośredni wpływ na to, co się dzieje w jelicie. Inne problemy będące przyczyną kłopotów jelitowych i często ignorowane to  zaparcia po porodowe, tłumaczone że ta dolegliwość to wynik ciąży, operacje, bolesne miesiączki, lekarstwa szczególnie przeciwbólowe itd.  Można stale próbować odsunąć problem uciec, ale nie można się przed nimi ukryć – przed bólem żoładka, przed hemoroidami i tymi potwornymi zaburzeniami jelitowymi, które coraz częściej będą się pojawiały, staną się coraz głośniejsze i coraz bardziej dokuczliwe.
Postaram się zilustrować problem danymi US Department of Health and Human Services.
• Ponad 8 milionów osób cierpi na zaparcia, wiele z nich podejmuje próby leczenia we własnym zakresie. Na środki przeczyszczające wydawanych jest ponad 500ml dolarów.
• Zespół jelita drażliwego jest problemem nr 1 wśród schorzeń układu trawiennego.
• Co roku przeprowadza się 100 000 operacji założenia kolostomii (sztucznego odbytu). Jest to zabieg chirurgiczny, który wymaga usunięcia części okrężnicy.
• Ponad 70 milionów Amerykanów cierpi z powodu zaburzeń przewodu pokarmowego. Chorobę wrzodową rozpoznano u 1.7 miliona w tej grupie.
• Preparation H środek stosowany do leczenia żylaków odbytu  znajduje się na czwartym miejsu najlepiej sprzedających się leków bez recepty.
• W bieżącym roku rak jelita grubego zabije ok. 60 000 tys. Amerykanów. Zostanie też rozpoznanych 125 000 nowych przypadków tej choroby. Rak jelita grubego znajduje się na drugim miejscu wśród przyczyn zgonów z powodu nowotworów  w USA.
Czy to możliwe, aby ignorowanie mądrości jelita,  mogło doprowadzić do choroby? Uważam że tak.
Apeluję, aby Czytelnicy zaprzyjaźnili się z jelitem i potrafili zregenerować siebie i własne zdrowie. Kluczem do zdrowia jest na pewno pełno wartościowe odżywianie, umiejętność radzenia sobie ze stresem oraz higiena jelita grubego, gdzie zabiegi hydrokolonterapii wspaniale się tu sprawdzają.
Hydrocolonoterapia – głębokie płukanie okrężnicy.
Podczas aktywnego płukania, okrężnica przemywana jest filtrowaną i sterylną wodą na całej swojej długości, aż do wyrostka robaczkowego. Zabieg jest bezbolesny, czysty, higieniczny i niekrępujący. Hydrocolonoterapia wzmaga perystaltykę jelit, utrzymuje jelito grube w najlepszej kondycji, ułatwia pozbycie się zaparć. Pozwala na wyczyszczenie przyklejonych do ścianek jelita produktów, które nie uległy strawieniu, a zalegając latami gniją, fermentują, zmieniając się w kamienie kałowe, źródło silnie trujących toksyn, które powracają do naszego organizmu.

Biovis Wellness Center,
www.colontherapy.ca

& Weight Loss
www.nadwaga.ca

905 804-8885