To jej szczątki znaleziono w Credit River

Lokalnie Series sier 22, 2012 at 3:43 am

 

W nurcie rzeki Credit w Misissaudze najpierw znaleziona została ludzka stopa, a następnie także głowa w stanie rozkładu. Na stopę natknęli się przypadkowi spacerowicze na terenie nadrzecznego parku Hewick Meadows (Eglinton Ave./Mississauga Rd.). Od tamtej pory park pozostał zamknięty aż do wtorku. Nie było spacerowiczów ani wędkarzy, a jedyne rowery na jego ścieżkach posiadały policyjne identyfikatory.

Gdy odkryto stopę, na miejsce zjechały specjalistyczne ekipy śledcze, a liczni policjanci, psy i nurkowie przetrząsali każdy metr ziemi i rzekę w poszukiwaniu śladów, które pomogłyby rozwikłać tajemnicę. Poszukiwania dały rezultaty – wkrótce bowiem w tej samej okolicy znaleziono również ludzką głowę.

- Bez poznania przyczyny śmierci nie możemy mówić o morderstwie, ale mamy swoje podejrzenia – powiedział inspektor Randy Cowan z regionu Peel. – Znaleziono prawą stopę kobiecą z paznokciami polakierowanymi na żółto. Głowa również należy do tej kobiety.

Tymczasem dwa dni później dwoje osobnych ludzi na polu golfowym oraz w rzece  w Scarborough natknęło się na inne ludzkie szczątki (udo, ramię, łydki) wyrzucone m.in. w worku na śmieci.

Guang Hua Lui

Okazało się, że w obydwu przypadkach są to rozczłonkowane szczątki 41-letniej Guang Hua Lui, samotnej matki trojga dzieci, która była właścicielką spa w Scarborough. Ostatni raz widziano ją w pracy późnym popołudniem 10 sierpnia, a następnego dnia zgłoszono zaginięcie.

Policja traktuje jej śmierć jako morderstwo ale przyznaje, że nikogo jeszcze nie podejrzewa. Jak jednak ustalili dziennikarze, policja w związku z tą sprawą uzyskała już wiele nakazów rewizji, m.in. w jednym z pokojów w Scarborough Inn przy Kennedy Rd.

Jak dotąd najbardziej nagłośniona sprawa dotycząca rozczłonkowanych części ludzkiego ciała dotyczy Luki Magnotty z Montrealu, który został aresztowany za zamordowanie, poćwiartowanie i rozsyłanie pocztą szczątek swojego przyjaciela, chińskiego studenta Jun Lina.