Burmistrz chce fontannę pod ratuszem

Lokalnie Series sier 23, 2012 at 4:00 am

Fontanny w Edmonton

Wielkiej fontanny na użytek rodzin i dzieci życzyłby sobie burmistrz Toronto w centrum swojego miasta.

Zapytany przez dziennikarzy o plany rewitalizacji ratuszowego placu Nathan Phillips, burmistrz Rob Ford oświadczył, iż uważa, że to marnotrawienie podatniczych pieniędzy.

Przebudowa najbliższej okolicy ratusza przewiduje nową scenę teatralno-muzyczną, pawilon z lodowiskiem, nową restaurację, przeniesiony i powiększony Ogród Pokoju (Peace Garden) oraz “znikającą” fontannę z dziewięcioma wodotryskami w samym centrum placu. A wszystko to kosztem 51.5 mln dol.

Ford powiedział, że znacznie chętniej widziałby pod ratuszm dużą, unikatową fontannę, na jaką natknął się niedawno w centrum Edmontonu. Bicze wodne uderzają tam w kierunku środka z dystansu o długości 46 metrów, a mieszkańcy zachęcani są do skakania do wody i chlapania się w niej. Przez całe lato fontannowy basenik o głębokości 45 centymetrów jest pełen rozbawionej dzieciarni.

- Fenomenalny pomysł! To pierwsze wrażenie jakie musi mieć każdy, kto widzi fontanny w Edmonton – powiedział Ford. – Rozmawiałem już na ten temat z burmistrzem Stephenem Mandelem, który zapewnił, że przedsięwzięcie jest tanie i bardzo proste. Więc zamierzam się mu dokładnie przyjrzeć….

Fontanna w Edmonton powstała przed 20 laty i stała się niezwykle popularnym miejscem rekreacji. W czasie zimy staje się lodowiskiem.