Nalichowski i Juszczak z Brampton oskarżeni o kradzież trucków

Lokalnie Series sier 23, 2012 at 5:48 pm

Dwaj mieszkańcy Brampton, 36-letni Arkadiusz Nalichowski oraz 60-letni Christopher Juszczak stanęli przed sądem oskarżeni o całą serię włamań do trucków, które następnie kradli wraz z ładunkami. Co najmniej dwie kradzieże miały miejsce na terenie Mississaugi.

Policja z Halton rozpoczęła specjalne dochodzenie jeszcze w kwietniu br., kiedy otrzymała zgłoszenie o ukradzeniu wielkiej ciężarówki wraz z ładunkiem z parkingu Truck Town Terminals w Halton Hills. Ładunek stanowiło 18 quadów czyli pojazdów terenowych ATV firmy Bombardier. Jak podaje “Mississauga News” – kradzież oszacowano na ok. 240 tys. dol., ale całość dość szybko udało się policji odzyskać na terenie Toronto.

Kiedy okazało się, że do podobnych przypadków doszło w Mississaudze, policje z regionów Halton i Peel połączyły siły we współnym śledztwie.

Jedna z kradzieży na obszarze Mississaugi dotyczyła czterech trailerów załadowanych oponami zimowymi, które zginęły z placu firmy Amboro Transport przy 6050 Dixie Rd. Łączna wartość łupu wynosiła 190 tys. dol., ale dwie przyczepy wkrótce odzyskano.

Z kolei z terenu firmy transportowej D4 Logistics w Mississaudze (1750 Britannia Rd. E.) zginęła ciężarówka z przyczepą wyładowaną pożywkami dla dzieci o wartości około 90 tys. dol.

Wymienienionym na wstępie Polakom, mieszkańcom Brampton, policja zarzuca liczne kradzieże trucków lub przyczep z ładunkami oraz posiadanie kradzionego mienia.