Łapanka barowa

Lokalnie Series sier 24, 2012 at 4:00 am

W ciągu najbliższych kilku tygodni częstymi gośćmi w ontaryjskich barach, pubach i restauracjach z wyszynkiem mają być… policjanci.

Zapowiadają oni szeroko zakrojoną akcję kontroli tych lokali, które mają licencję na sprzedaż alkoholu, ponieważ – ich zdaniem…  “pomoże to zwiększyć bezpieczeństwo obywateli”.

Wspólna akcja policji oraz Alcohol and Gaming Commission of Ontario wywołała zdziwienie w mediach. Zdaniem prasy jest to kolejne marnotrawienie podatniczych pieniędzy i szukanie ich w kieszeniach właścicieli biznesów zamiast np. handlarzy narkotykami. Policja nie przyjeżdza już do lżejszych wypadków drogowych ani do włamań domowych, za to chętnie analizuje Facebooka.

Zdaniem właścicieli barów i restauracji jest to kolejna próba “przerzucenia na bary odpowiedzialności za zwiększoną przestępczość”, ponieważ – zdaniem policji – “spożywanie alkoholu idzie w parze z przestępczością”.

Na czym skupią swoją uwagę połączone kontrole policjantów i inspektorów prowincyjnych?

Inspektor Howie Page z policji torontońskiej wymienia kilka podstawowych przewinień, od których może zależeć utrzymanie licencji na sprzedaż alkoholu:

- sprzedawanie napojów alkoholowych niepełnoletnim,

- pijani w miejscach publicznych,

- nieodpowiednie zachowanie na terenie objętym licencją,

- przeludnienie lokalu,

- serwowanie alkoholu po godzinach.