Spadł samolot, zginęli młodzi ludzie

Lokalnie Series sier 26, 2012 at 7:27 pm

Udało się zidentyfikować cztery młode ofiary katastrofie lotniczej, do jakiej doszło w piątek wieczorem z udziałem mieszkańców Toronto i Mississaugi.

W drodze z lotniska w Waterloo do Toronto na polu kukurydzianym w Mapleton (Ontario) roztrzaskał się samolot Cesna 172. Wszystkie cztery osoby na pokładzie zginęły na miejscu, a były to: 20-letni pilot Marko Misic z Toronto i jego trzej pasażerowie: 23-letni Mohammed Shahnawaz Zia i 27-letni Wasay Rizwan z Toronto

20-letni pilot awionetki

oraz 19-letnia Victoria Margaret Luk z Mississaugi.

W piątek wieczorem czwórka młodych ludzi wystartowała o 18:10 z lotniska w Waterloo jednosilnikową awionetką wypożyczoną z miejscowego klubu lotniczego. Według zapisu w książce lotów, mieli zamiar lecieć do Toronto, do Niagary, i następnie z powrotem do Toronto. Jednak w czasie lotu wystąpiły niekreślone trudności.

Świadkowie około 50 km od Kitchener twierdzą, że widzieli tuż przed katastrofą samolot kołyszący się w niekontrolowany sposób. Para ludzi obserwujących ten lot  początkowo myślała, że samolot trenuje ewolucje lotnicze przed pokazami ale w chwilę potem uderzył on nosem w ziemię zabijając wszystkich na pokładzie.

Warunki pogodowe były tego dnia idealne dla awiacji. Śledztwo w toku.