Żona senatora aresztowana za groźby w samolocie

Top News sier 26, 2012 at 10:21 pm

Kłótnia kanadyjskiego senatora Roda Zimmera ze swoją żoną na pokładzie samolotu rejsowego przeobraziła się w awanturę, zagrożenie dla lotu i zakończyła się aresztem dla młodziutkiej żony senatora.

69-letni Zimmer jest od 2005 roku senatorem z Manitoby oraz biznesmanem i filantropem, a w przeszłości jednym z założycieli Partii Liberalnej w Kanadzie, której oczywiście jest członkiem. To bardzo wpływowa figura w kanadyjskiej polityce.

Młoda para przed rokiem

Przed rokiem senator ożenił się z 23-letnią Maygan Sensenberger, która według jej profilu na Facebooku – niezwykle chwaliła sobie uroki życia u szczytów władzy.

Tymczasem w poniedziałek (27 sierpnia) Maygan stanie przed sądem w Saskatoon po spędzeniu weekendu w areszcie w Prince Albert.

Policję na lotnisku w Saskatoon zawiadomiła załoga rejsowego samolotu z Ottawy, która zameldowała, że kobieta awanturuje się zagrażając bezpieczeństwu lotu. Jej zachowanie wynikało ze wcześniejszej sprzeczki z mężem, który również odbywał lot. Świadkowie twierdzą, że wyraźnie pijana, najpierw groziła śmiercią swemu mężowi, a następnie pasażerom, że spowoduje katastrofę samolotu.

Poniedziałek, kiedy Maygan staje przed sądem jest wyjątkowy dla tej pary – właśnie wypada tego dnia pierwsza rocznica ślubu.

Dzięki aferze w Saskatoon, do mediów przedostały się setki zdjęć, jakie żona senatora zamieszała na swoim koncie w Facebooku, ilustrując swe życie w przepychu: podróże prywatnym odrzutowcem, szampan w luksusowych hotelach, setki butów w garderobie. Inna inny jej album jet z kolei dokumentacją libacji ze studenckich czasów w Ottawie, od których dziewczyna nie stroniła. Jeszcze inny album dokumentuje ślub z senatorem.

Jak nietrudno się domyśleć – w jednej chwili, pod wpływem wydarzenia medialnego – wszystkie te zdjęcia i komentarze trafiły do kanadyjskich gazet i na strony internetowe.