Radarowe zasadzki

Lokalnie Series sier 30, 2012 at 2:32 pm

Mamy ich najwięcej.

Ontario zostało uznane za najgorsze miejsce w całej Ameryce pod względem represyjnego stosowania radaru wobec kierowców przekraczających dozwoloną prędkość.  Obwieściła to National Motorists Association (NMA) czyli amerykańskie zrzeszenie właścicieli pojazdów zmachanizowanych, które – jak twierdzi – broni praw kierowców.

Zrzeszenie liczy ok. 9 tys. członków i prowadzi m.in. portal www.motorists.org/, na którym zachęca do zgłaszania miejsc, gdzie policja najczęściej zasadza się na kierowców lub gdzie ustawiane są autoradary. W ten sposób tworzy się rankingi “najbardziej wrednych” miast, prowincji i stanów z  zazanaczonymi pułapkami.

Wśród amerykańskich miast powyżej 50 tysięcy mieszkańców Mississaugę uznano za piąte z miast “najbardziej usianych radarowymi pułapkami”. Graniczne Windsor znalazło się na trzecim, a Hamilton na czwartym miejscu.

Zrzeszenie NMA będące adwokatem podniesienia limitu dozwolonej prędkości, dokonało rankingu na podstawie postingów naniesionych przez użytkowników przez ostatnie 5 lat.

- Te wszystkie ograniczenia i zakazy nie zwiększają same w sobie bezpieczeństwa jazdy, bo i tak nie powodują ograniczenia prędkości – twierdzi rzecznik NMA John Bowden – Są na to lepsze sposoby. Limity wywołują za to sztuczne spiętrzenia ruchu i zwiększone ryzyko kolizji.

W odpowiedzi na ranging NMA, odezwał się rzecznik ministerstwa transportu Bob Nichols, który powiedział, że Ontario miało najniższy wskaźnik wypadkowości w 2009 roku – 0.62 na 10 tysięcy kierowców. Natomiast prędkość została uznana za przyczynę wypadku w wśród 20% z 564 wypadków, do jakich doszło w tym samym roku.

W przypadku Mississsaugi NMA publikuje 5 najbardziej ulubionych przez policjantów miejsc na zastawianie pułapek radarowych:

1. Cawthra Rd. przy Dundas St. W. (słynny dołek pod wiaduktem)

2. Hurontario St. przy Central Prkwy.

 3. Britannia Rd. W. przy Millcreek Dr.

 4. Eglinton Ave. W. przy Inverness Blvd.

 5. Cawthra Rd. przy South Service Rd. (słynna zasadzka w lasku).