Na gorącym uczynku, ale…

Lokalnie Series Top News wrze 19, 2012 at 5:01 pm

Przed zniszczeniem

Kiedy po raz dziesiąty z rzędu zdewastowany został kopczyk utworzony na pamiątkę tragicznej śmierci Tomasza Jasińskiego na Autostradzie 403 w Mississaudze, ojciec zmarłego chłopca Tony Jasiński wynajął prywatnego detektywa Matthew Romanika, aby ustalić sprawcę.

W minioną niedzielę detektywowi udało się nagrać film video, przedstawiający zakapturzoną postać rozbijającą młotkiem kolejną konstrukcję przy zjeździe na Glen Erin Drive. Udało mu się także spotkać ze sprawcą.

Wandal uchwycony kamerą detektywa

Niezidentyfikowany mężczyzna utrwalony na video zniszczył kopczyk wzniesiony przy autostradzie w biały dzień, a pozostałości zapakował do plastykowej torby. Przyjechał czarną furgonetką. Kiedy zjawił się przy nim detektyw z prośbą o wyjaśnienie, mężczyzna odpowiedział ze złością, że nie akceptuje przydrożnych nagrobków. Romanik przekazał jego opis i numery rejestracyjne samochodu policji OPP.

Niestety, kiedy zgłoszono to na policji okazało się, że nie będzie ona ścigać sprawcy, gdyż… do aktu chuligaństwa nie doszło na posesji należącej do Jasińskiego. Do wniosku o ściganie musiałoby więc dołączyć Ministerstwo Transportu, właściciel autostrady 403.

Wcześniej wiele razy niszczono lub całkowicie rozmontowywano kopiec, który utworzyła na początku matka chłopca, Urszula. Tony Jasiński powiedział, że ograniczy się do minimum, aby uniknąć kolejnych aktów wandalizmu: – Nie chcę stawiać świątyni. Maleńkie zdjęcie, maleńkie drzewko rosnące obok – to wszystko czego chcę…

Czytaj więcej:

Przygnębiający wandalizm przy 403

Stypendia ku pamięci Thomasa Jasinskiego