Policjanci przemycali… ser

Lokalnie Series Top News wrze 24, 2012 at 9:28 am

Policja prowincyjna poinformowała, że wpadła na trop siatki przemytniczej, która przemycała ze Stanów Zjednoczonych do Kanady… ser, używany następnie w wielu ontaryjskich pizzerniach i restauracjach. Problem w tym, że udział w przemycie brali… policjanci z Kanady.

Hurtowa cena sera w USA to prawie 1/3 ceny kanadyjskiej, z powodu restrykcji nakładanych przez Canadian Dairy Board.

Niektóre pizzernie wydają około 100 tys. rocznie na ten istotny składnik każdej pizzy. Dla nich tańsza mozzarella z kontrabandy oznacza ogromne oszczędności.

Wyliczono, że średni kurs dawał przemytnikom do 2 tys. zysku. Towar przemycać i upłynniać pomagali policjanci, ale policja z Niagary nie chce mówić o zarzutach wobec swoich funkcjonaruszy, zasłaniająć się dobrem wewnętrznego śledztwa.

A co to dla nas oznacza? Niewiele, może tylko podrożenie cen pizzy.

Geoff Purdie

Nie jest to pierwszy przypadek, kiedy za lamanie prawa na granicy oskarżeni są przedstawiciele służb mundurowych. W kwietniu br. Amerykanie  z DHS (Department of Homeland Security) aresztowali w Buffalo konstabla Geoffa Purdie, kanadyjskiego policjanta z regionu Niagara, który odpowie za organizację przerzutu do Kanady sterydów anabolicznych o łącznej wartości pól miliona dolarów. Tu potem zawieszono jeszcze jednego polcijanta z posterunku w Fort Erie. Jak narazie do czasu wyroku, Purdie został zawieszony w swoich obowiązkach ale nadal otrzymuje wynagrodzenie.