Nieudany koncert Kultu – i co dalej?

Lokalnie Series wrze 26, 2012 at 11:36 am

Kazik Staszewski

Koncert zespołu Kult w Toronto zakończył się niespodziewnie, bo już po pierwszym utworze. Lider zespołu – Kazik stracił głos. Przeprosił publiczność, poszedł za kulisy i się rozpłakał.

Publiczność, choć oczywiście niezadowolona, okazała się w większości wyrozumiała.

Organizatorzy występu zapewniają, że koncert się jednak odbędzie, a bilety zachowują ważność.

Oficjalny komunikat w tej sprawie  pojawił się na stronie zespołu Kult.

Dowiadujemy się z niego co następuje:

Koncert w Toronto został przerwany w czasie trwania pierwszego utworu z powodu choroby Kazika – padł mu głos i nie był w stanie dalej śpiewać. W związku z tym koncert musiał zostać odwołany, za co bardzo przepraszamy. Chcemy aby występ w Toronto odbył się w innym terminie, a bilety zachowały ważność. Wkrótce na stronie organizatora koncertu – „Gram-X Promotions”, gramx.com powinna się ukazać informacja o terminie przełożenia koncertu.

Z kolei ze strony promotorów koncertu otrzymaliśmy następujące wyjaśnienia:

(…) Kazika Staszewskiego powaliła choroba, jak się później okazało poważne zapalenie oskrzeli i krtani. Kazik od samego przyjazdu do Toronto czuł się źle. Dostarczano mu różne lekarstwa i gorące napoje, opóźniano koncert i każdy miał nadzieję, że uda się mu wystąpić. Gdy w końcu zespół pojawił się na scenie, tłum wybuchnął szczęściem i euforią. Padły pierwsze dźwięki, z mikrofonu padły pierwsze słowa i wydawało się, że kryzys został zażegnany. Niestety, pod koniec pierwszego kawałka Kazik zaczął totalnie tracić głos. Całkiem ochrypnięty ostatkiem sił powiedział:  - “Przepraszam Was, nie mogę” i dosłownie ze łzami w oczach zszedł ze sceny.

Co będzie dalej? Nad tym zastanawiamy się my, o to pyta nas wielu z Was. Otrzymaliśmy kilkanaście telefonów odnośnie powtórki tego koncertu, lub ewentualnego zwrotu biletów. Niestety, nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć na wiele z nich, ponieważ nie jesteśmy organizatorem. Nasza firma zajmowała się stricte promocją i reklamą koncertu: Kult 23 września w Toronto, natomiast wszystkie decyzje, a przede wszystkim planowanie i finanse leżą po stronie organizatora, którym jest firma GRAM-X Promotions z Nowego Jorku. Wraz z Wami oczekujemy na informacje, które powinny znaleźć się niebawem na stronie www.gramx.com. Można też uzyskać je dzwoniąc bezpośrednio do organizatora, którym jest Pan Grzegorz Fryc: 646 284 4774

Podzielimy się z Wami tylko tym, co sami wiemy:

- Na pewno zespół chce ponownie przyjechać i honorowo zagrać koncert dla tych, którzy posiadają bilety na przerwany występ Kultu.

- Podobno miało by się to odbyć z końcem listopada lub początkiem grudnia tego roku.

- Obecnie organizator wraz z zespołem uzgadniają szczegóły i zapewne niebawem podadzą nam wszystkim informację odnośnie kolejnego koncertu lub ewentualnych zwrotów biletów, jeżeli ktoś nie będzie mógł wziąć w nim udziału.

Na koncercie Kult w Nowym Jorku było około 1000 osób, a w Chicago prawie 2000 naszych rodaków. Koncert w Chicago trwał 2.5 godziny i – jak to stwierdził sam zespół – “był jednym z najlepszych koncertów w ich karierze”. Toronto w ostatnich latach ma strasznego pecha. Pamiętamy wszyscy kilka niefortunnych sztuk i kabaretów, nieudany koncert Lady Pank, poodwoływane różne występy i pikniki. Miejmy nadzieję, że Kult niebawem powróci, odbędzie się lepszy koncert niż w Chicago, a nasze miasto w końcu opuści ta zła passa!

Kinga i Marcin Talaga