Gejowska szkoła średnia?

Lokalnie Series wrze 27, 2012 at 4:11 am

Fan Wu

W środę (26 września) odbyło się publiczne spotkanie w sprawie ewentualnego powołania w Toronto gejo-centrycznej szkoły średniej czyli takiej szkoły, której profil polegałby na programowym zajmowaniu się problemami uczniów o orientacji homoseksualnej.

Nowy typ szkoły zaproponowany został przez 20-letniego studenta chińskiego Fan Wu, a rozważyć go ma na poważnie Torontońskie Kuratorium Oświaty. Narazie doszło do dyskusyjnego forum, zorganizowanego w Community Centre przy Church Street.

Irene Miller, prezydent torontońskiego oddziału organizacji Parents, Families and Friends of Lesbians and Gays ku zaskoczeniu zebranych stwierdziła, że separowanie uczniów według ich orientacji seksualnej nie dopomoże publicznej akceptacji tego środowiska, a może doprowadzić do gettoizacji gejów.

Podobna krytyka spotkała działającą od 2009 roku “afrocentryczną” szkołe średnią, do której zapisało się w nowym roku zaledwie sześciu uczniów.

Jak narazie torontońskie kuratorium akceptuje specjalny program nauczania o nazwie Triangle, który wprowadzono w Oasis Alternative School, gdzie w klasach od 9 do 12 naucza się otwarcie według wytycznych śrdowiska gejowsko-lesbijskiego. Kuratorium nie chce komentować pomysłu szkoły gejo-centrycznej, dopóki nie wpłynie oficjalny wniosek o jej powołanie.

Student Fan Wu zamierza taki wniosek złożyć.