Rodziny ofiar chcą 11 mln

Lokalnie paźd 2, 2012 at 10:11 am

Rodziny dwóch kobiet, jakie zginęły w wyniku zawalenia się dachu na plazie w Elliott Lake, żądają zadośćuczynienia o łącznej wysokości 11.25 mln dol.

Do katastrofy budowlanej doszło w czerwcu, kiedy zawalił się dach będący jednocześnie zewnętrzym parkingiem na Algo Mall. W rezultacie zgineły dwie mieszkanki Elliot Lake ale co najmniej jedna z nich miała dużą szansę przeżycia, gdyby nie skandaliczna akcja ratunkowa przeciągająca się w nieskończoność. Mimo potwierdzenia specjalistycznym sprzętem, że pod gruzami znajduje się żywa osoba, ratownicy nie zdecydowali się pójść jej na ratunek, oczekując nadejścia ciężkiego sprzętu. Z  kolei siły porządkowe uniemożliwiały dotarcie do gruzów okolicznym mieszkańcom i miejscowym górnikom, którzy usiłowali za wszelką cenę pospieszyć z pomocą.

Obecnie rodziny ofiar sądzą za zaniedbania nie tylko właścicieli plazy i inżynierów, którzy zatwierdzili jej dobry stan budowlany ale również rząd prowincji Ontaro. Prawnik rodzin oświadczył, że były to bezsensowne przypadki śmierci, których można było uniknąć i którym można było zapobiec.

Więcej o katastrofie i akcji ratowniczej TUTAJ.