Nordstrom wchodzi do Kanady

Lokalnie Series paźd 4, 2012 at 4:56 pm

Znana amerykańska sieć supermarketów odzieżowych Nordstrom wchodzi na kanadyjski rynek w trzech prowincjach naraz. Na początek pojawi się w Calgary, Vancouver, Ottawie i Toronto, gdzie zajmie nowe miejsce na plazie Sherway Gardens.

Dla sieci Nordstrom jest to pierwsza ekspansja poza granicami USA. Pierwszy jej sklep powstał w 1901 roku w Seattle, obecnie sieć liczy 231 lokalizacje. Dodatkowo Nordstrom dysponuje siecią sklepów z przecenami Nordstrom Rack, która oferuje odzież, obuwie i dodatki w cenach zniżonych od 30 do 70%.

Sklepy otworzą swoje podwoje wiosną 2014 roku, a obecnie Kanadyjczycy mogą kupować produkty z Nordstrom poprzez ich sieć internetową. W opłacie za przesłanie zawierają się opłaty celne.

Coraz więcej zagranicznych firm szuka w Kanadzie miejsca dla swoich sklepów. W torontońskim Yorkdale Shopping Centre jeszcze w tym roku otwiera się filia brytyjskiego sklepu odzieżowego Ted Baker London oraz nowojorskiego Kate Spade. Następni w kolejce to firmy: Anthropologie, Express, Free People, Intermix, J. Crew, Marshalls, Topshop, Topman oraz Tory Burch.

W przyszłym roku z ponad setką supermarketów startuje w Kanadzie amerykański gigant Target.