Dużo nowych miejsc pracy

Top News paźd 5, 2012 at 9:39 pm

Ponad 52 tys. nowych miejsc pracy gospodarka Kanady utworzyła we wrześniu. Jest to wynik 5 razy lepszy niż ten którego spodziewali się ekonomiści. Dobra wiadomość z rynku kanadyjskiego została wsparta przez informacje z USA gdzie we wrześniu powstało 114 tys. nowych miejsc pracy – (też więcej niż spodziewali się ekonomiści), a bezrobocie spadło do 7.8 procenta.
Liderem tworzenia nowych miejsc pracy było we wrześniu Ontario.
Dobre wiadomości o stanie gospodarki Kanady wzmocniły jeszcze dodatkowo i tak już mocnego dolara kanadyjskiego, który jest obecnie więcej warty od dolara amerykańskiego. W piątek po publikacji informacji dolar kanadyjski kosztował 1.0262 amerykańskiego.
Minister finansów Jim Flaherty stwierdził, że od czasu zakończenia recesji gospodarka kanadyjska „utworzyła” 820 tys. nowych miejsc pracy i jest to wynik najlepszy z grupy krajów G7.
Pełnię szczęścia psują jednak wiadomości o bezrobociu, które lekko wzrosło do poziomu 7.4%. Okazuje się bowiem, że we wrześniu jeszcze więcej ludzi straciło pracę – aż 72.tys.

Wychodzi na to, że netto gospodarka Kanady jednak straciła miejsca pracy. Jednak ruch na rynku pracy eksperci oceniają pozytywnie jako początek tworzenia netto miejsc pracy.