Finał wypadku z udziałem Polaków

Lokalnie Series Top News paźd 9, 2012 at 2:05 pm

W lutym 2009 roku wieczorem 61-letnia Maria Buczkowicz jechała w Mississaudze samochodem Volkswagen prowadzonym przez jej 23-letniego syna Pawła. W pobliżu skrzyżowania Dixie i Burnhamthorpe wjechał w nich samochód-holownik prowadzony przez 46-letniego Amera Hawchara. Podczas zderzenia ścięty został słup sygnalizacji świetlnej i całkowicie zniszczony samochód Buczkowiczów.

Polacy trafili do szpitala z poważnymi obrażeniami wewnętrznymi, pani Maria prawie przepłaciła wypadek życiem i tygodniami przebywała w staniekrytycznym. Kierowcę holownika oskarżono o niebezpieczną jazdę. Jak później ustaliła policja, próbował on jak najszybciej dostać się w miejsce niedalekiej kraksy.

Skazano go na 90 dni więzienia w zawieszeniu (odsiadkę wyznaczono w weekendy) oraz zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych przez rok. Cofnięto mu również licencję na prowadzenie pojazdów holowniczych.

Hawchar odwołal się od tej decyzji ale 3 tygodnie temu Mississauga Appeal Tribunal podtrzymał ją uzasadniając, że Hawchar nie wyciągnął żadnych wniosków z tragicznego wypadku i nic nie wskazuje na zmianę jego nawyków podczas jazdy.