Michael Barry przyznaje się do dopingu

Series paźd 10, 2012 at 1:10 pm

Michael Barry

Zasłużony kanadyjski kolarz szosowy, 37-letni Michael Barry, były członek zespołu słynnego Lance’a Armstronga, przyznał publicznie, że używał podczas startów środków dopingujących. Dotychczas zaprzeczał.

Barry, startujący w zespole Sky Procycling, od 1995 ściga się w gronie profesjonalistów. Jego największymi sukcesami życiowymi są liczne wygrane etapy w wyścigach na całym świecie.

W ekipie Armstronga, Barry został oskarżony przez kolegę z zespołu Floyda Landisa o zażywanie wraz z innymi zawodnikami testosteronu oraz hormonu erytropoetyny (zwiększającego produkcję erytrocytów przez szpik kostny)..

W środę (10 października) Barry wyznał na swojej własnej stronie internetowej, że w kolarstwie zawodowym doping stał się problemem o rozmiarach epidemii.W obszernym oświadczeniu przyznał, że stosował doping do roku 2006 kosztem bezsennych nocy i przyjemności czerpanych z kolarstwa. Jednocześnie przeprosił fanów i ludzi których zaufanie zawiódł. W tym roku, będąc zawieszony przez władze kolarskie, Barry zrezygnował z dalszej kariery kolarskiej.