Kasyno w Metro Convention Centre?

Lokalnie Series paźd 12, 2012 at 2:30 pm

Wizualna propozycja rozbudowy Metro Convention Centre

Jedni godzą się bez zastrzeżeń inni kategorycznie protestują. Chodzi o lokalizację i budowę nowego, dużego kasyna w  centrum Toronto. Rządowa korporacja loteryjna OLG naciska na miasto o akceptację budowy, podczas gdy większość mieszkańców – jak wynika z sondaży – jest przeciwko tej inicjatywie.

Do budowy kasyna zgłosiło się już wielu chętnych, a ostatnia propozycja nadeszła ze strony firmy deweloperskiej Oxford Properties Group, zawiadującej kompleksem Metro Toronto Convention Centre. To właśnie tam miałoby powstać nowe centrum rozrywki z kasynem włącznie, przebudowane kosztem… 3 milardów dolarów. Rozbudowa kompleksu rozłożnego na powierzchni 4.4 ha miałaby w całości zostać sfinansowana przez sektor prywatny za prawo udziału w zyskach.

Warto dodać, że firma Oxford inwestuje na rzecz funduszu emerytalnego OMERS czyli pracowników municypalnych. Jej oferta zawiera propozycję rozbudowy obecnego centrum konferencyjnego, budowę kasyna oraz rozwinięcie dodatkowej infrastruktury handlowej, biurowej i mieszkalnej. A przy Front i Simcoe miałby powstać dwa olbrzymie hotele.

W listopadzie radny miejski Joe Pennachetti przedstawi na forum Rady Miejskiej wady i zalety budowy nowego kasyna.

 

Wizalna propozycja rozbudowy Metro Convention Centre