Areszt dla 8 dziewcząt za cyber bullying

Lokalnie Series Top News paźd 19, 2012 at 8:49 am

Policja z London (Ontario) poinformowała o aresztowanu aż ośmiu uczennic w związku z przypadkiem znęcania się nad inną dziewczyną.

Policja nie chce ujawnić żadnych danych osobowych ale zakomunikowano, że aresztowania są efektem dochodzenia w sprawie emocjonalnego i fizycznego znęcania się nad jedną z uczennic szkóły średniej w London, której dokuczano również poprzez portale społecznościowe w internecie.

Ośmiu dziewczętom postawiono kryminalny zarzut nękania.

Informacje o przypadku tzw. cyber bullingu dotarły na policję poprzez portal szkolny pozwalający na anonimowe składanie skarg i donosów.

W tym przypadku władzom szkolnym udało się w porę zaregować i uniknąć gorszego scenariusza, jaki dotknął niedawno 16–latkę Amandę Todd, która w podobnej sytuacji popełniła samobójstwo.

Z kolei w Toronto policja oskarżyła nastolatka o “sexting” czyli prześladowanie swej internetowej koleżanki z użyciem treści seksualnych.

Dziewczyna zawarła z nim przyjaźń na forach internetowych po czym zgodziła się przesłać mu kilka zdjęć w pozach intymnych. Chłoak zaczął ją szantażować domagając się nagrania filmu erotycznego. Kiedy dziewczyna odmówiła, włamał się do skrzynki jej poczty elektronicznej i rozesłał pozyskane wcześniej zdjęcia do wielu jej znajomych.

Został oskarżony z artykułów o posiadaniu i rozpowszechnianiu pornografii dziecięcej, wymuszeniach i grożeniu śmiercią. Jego dane są utajnione ze względu na niepełnoletność.