Koniec z dotykaniem!

Lokalnie Series Top News paźd 20, 2012 at 9:54 am

Toronto wprowadziło nowe „zasady postępowania“ w barach ze striptizem. Koniec z jakimkolwiek intymnym dotykaniem ciał tańczących czy wdzięczących się do gości tzw. egzotycznych tancerek.

Miejski komitet ds. licencji i standardów uznał, że należy chronić przepisami pracowników tej branży i w zwiazku z tym zatwierdził wprowadzane zmiany.

Do najważniejszych należy zwłaszcza sprecyzowanie tańca na prywatne zamówienie.

Bez względu na to czy odbywa się on publicznie czy w ustronnym miejscu (private rooms) klientowi nie wolno dotykać dokładnie określonych przepisami miejsc ciała tancerek.

Zdaniem komitetu – chroni to tancerki, ponieważ eliminuje seks i prostytucję. A jeśli nie wyeliminuje to naraża lokale rozrywkowe na odebranie licencji.

Ponadto komitet zarządał od strip-barów i klubów nocnych, aby wszelkie prywatne pokoje posiadały jedną ścianę przejrzystą (np. ze szkła) lub aby jej w ogóle nie było. Powinien być do nich łatwy dostęp z ogólnej sali lokalu (czyli nie mogą być np. ukrywane na zapleczu lub w piwnicy). Ma to ułatwić kontrolowanie czy nie dochodzi tam do aktów seksualnych.

Poprawki powyższe, jeli zostaną zaaprobowane przez Radę Miejską 30 października, wejdą w życie 1 lutego 2013 roku.

Komitet miejski nie określa wyraźnie kto i w jaki sposób będzie kontrolował w strip-barach przestrzeganie nowego prawa.