Schwytano mordercę z “jatki w Scarborough”

Lokalnie Series list 8, 2012 at 5:23 pm

Poszukiwani

W lipcu br. osiedlowe przyjęcie z grillowaniem w Scarborough zakończyło się krwawą jatką: zginęły dwie osoby, a 23 inne osoby odniosły rany postrzałowe i inne obrażenia. Strzały padły w tłumie społeczności karaibskiej prawie 200 osób zebranych na wspólnej imprezie, a zmowa milczenia ewentualnych świadków uniemożliwiała postęp w śledztwie.

Policja podejrzewała, że do masakry doszło w rezultacie walki dwóch rywalizujących gangów i do intensywnego dochodzenia zaprzątnięto kilka specjalistycznych formacji policyjnych oraz śledczych z kilku komisariatów.

Dopiero dzisiaj (8 listopada) policja ujawniła, że schwytała mordercę. Jest nim 18-leni Shaquan „Bam Bam“ Mesquito. Postawiono mu podwójny zarzut morderstwa z premedytacją 14-letniej Shyanne Charles i 23-letniego Joshuy Yasaya, jak również usiłowania morderstwa, 24 napaści z bronią w ręku, itp. Przy okazji policja potwierdziła, że obie ofiary śmiertelne były „niewinnymi przechodniami“.

Według dotychczasowych ustaleń Mesquito nie będzie jedynym oskarżonym w tej sprawie. W dalszym ciągu trwają poszukiwania co najmniej dwóch innych osób, których portrety pamięciowe opublikowano.

Do tragedii doszło kiedy starli się ze sobą członkowie dwóch młodzieżowych gangów: Galloway Boys i Malvern Crew, a przyczyną strzelaniny był rewanż jednego z gangów za wydalenie ich członka z imprezy przy Danzig Street.