Nowy kandydat na premiera Ontario

Lokalnie Series list 11, 2012 at 5:00 am

Kolejny polityk ma ambicję by objąć funkcję premiera Ontario. Charles Sousa zrezygnował z teki ministra obywatelstwa i imigracji oraz ministra odpowiedzialnego za organizację  Pan i Parapan American Games w 2015 roku.
- Będę się ubiegał o przywództwo ontaryjskiej Partii Liberalnej – stwierdził w swoim przemówieniu w Oasis Convention Centre w Mississauga. – Wierzę w rząd, który daje nadzieję dobrobytu i sprawiedliwości. Wierzę w rząd, który jest odpowiedzialny finansowo, świadomy społecznych potrzeb i potrafi tworzyć lepszą przyszłość.
Sousa zapowiedział, że jeżeli zostanie premierem Ontario będzie tworzył nowe miejsca pracy, zwłaszcza w sektorze motoryzacyjnym. Zadba też o tworzenie nowych miejsc pracy na północy prowincji. Zapowiedział budowę nowej elektrowni i rafinerii ropy naftowej.
Do polityki Dharles Sousa trafił w 2007 roku, kiedy to z rejonu Mississauga South został wybrany do Parlamentu Prowincyjnego. W rządzie Daltona MacGuinty przedtem pełnił funkcję ministra pracy.
W przeszłości Sousa przez 20 lat pracował w Royal Bank Financial Group, a jeszcze wcześniej prowadził własny business, który oferował usługi finansowe małym przedsiębiorstwom.
Charles Sousa ma żonę Zenny, z którą wychowuje trójkę dzieci.
Dotychczas swoje kandydatury na przywódcę Partii Liberalnej w Ontario zgłosili: Kathleen Wynne, Glen Murray i Sandra Pupatello.
Wszystko wskazuje na to, że do wyścigu stanie też w przyszłym tygodniu Dr. Eric Hoskins, który w rządzie Daltona McGuinty pełnił funkcję ministra do spraw dzieci i młodzieży.
Dla przypomnienia – zgłaszanie kandydatur osób ubiegających się o przywództwo Liberałów w Ontario upływa 23 listopada tego roku. Kandydaci muszą wpłacić 50 tysięcy dolarów i być przygotowanymi na koszty kampanii wyborczej rzędu 500 tysięcy.

Charles Sousa

Nowy lider zostanie wybrany na konwencji Liberałów w weekend 25 stycznia 2013 roku.