Stary klozet za 5300 dolarów

Lokalnie Series list 19, 2012 at 10:45 pm

Ontaryjski prawnik, zagorzały kibic torontońskiej drużyny hokejowej Maple Leafs, wylicytował na aukcji starą miskę klozetową, która była elementem wyposażenia ubikacji przyległej do szatni, w której przebierali się hokeiści jego ulubionej drużyny.

Jim Vigmond z położonego na północ od Toronto miasta Barrie, zapłacił za klozet wraz z przykrecąną do niej plastikową czarną deską klozetową i syfonem do spuszczania wody, “drobną” sumę 5300 dolarów.

Na aukcji do wylicytowania było ponad 100 przedmiotów związanych z drużyną Maple Leafs. Pan Vigmond miał największą ochotę na nabycie dużego transparentu z nazwą i logo drużyny, ale cena okazała się zbyt wysoka. W końcu udało mu się nabyć klozet.

- Koledzy uważają, że wyrzuciłem ponad 5 tysięcy dolarów, że można było te pieniądze wydać sensowniej – zwierza się prawnik – Może mają rację, choć ja uważam, że to wspaniała pamiątka po tylu słynnych zawodnikach, którzy zapewne kontemplowali na tym klozecie niejeden mecz.

Jim Vigmond ustawi nowy nabytek w specjalnym pokoju w swoim domu, w którym przechowuje różne pamiątki związane ze sportowcami. Ustawi go w takim miejscu, gdzie będzie mógł na słynnym klozecie usiąść, zapalić kubańskie cygaro, wypić kieliszek whisky z lodem i spokojnie obejrzeć mecz Maple Leafs.

Ma nadzieję, że już nie za długo znowu zagrają.