Ryzykowna jazda w Mississauga

Lokalnie list 27, 2012 at 11:54 pm

Dla kierowców Mississauga jest jednym z najbardziej niebezpiecznych miast – stwierdza raport Allstate Insurance Company of Canada. Badania przeprowadzono wśród najbardziej zaludnionych miast Ontario (z wyjątkiem Hamilton). Wśród sklasyfikowanych w raporcie 46 gmin, Mississauga zajęła 38 miejsce z jednym z najgorszych wskaźników kolizji na drogach. Jest pewna poprawa. W poprzednim raporcie było jeszcze gorzej – Mississauga zajęła 40 miejsce. Procentowo stopa procentowa wskaźnika kolizji spadła o 9 punktów w okresie od 1 lipca 2010 roku do 30 czerwca 2012.  Dla porównania – w całym GTA stopa procentowa spadła o 6,23 procenta.
Osiem z dziewięciu najgorszych rejonów pod względem ryzyka wypadków samochodowych znajduje się na terenie GTA: Są to MIssissauga, Oshawa, Ajax, Thornhill, Pickering, Toronto, Maple, Milton i Brampton. Drugie miejsce pod względem wypadkowości zajęła Ottawa.
Najmniej wypadków miało miejsce w Brockville.
Raport obejmował roszczenia klientów Allstate na terenie całej prowincji. Generalnie wskazywał on na zmniejszenie ilości wypadków samochodowych o 3,3 procenta w stosunku do poprzedniego raportu.
Ciekawostką jest to, że najwięcej wypadków śmiertelnych (80 procent) ma miejsce wtedy, gdy pogoda jest dobra, jezdnie suche i widoczność doskonała, a więc podczas idealnych warunków do jazdy samochodem. Wtedy największym problemem staje się nadmierna prędkość. 12,8 procent wypadków śmiertelnych ma miejsce gdy pada deszcz i jezdnia jest mokra i tylko 3,7 procent gdy pada śnieg. Natomiast najwięcej drobnych kolizji przypada na zimę, gdy jezdnie są śliskie.