Koleżeńscy związkowcy

Lokalnie list 30, 2012 at 2:12 am

Działacze związku zawodowego pracowników torontońskiej komunikacji publicznej TTC zostali oskarżeni przez policję o to, że pomagali ukryć dowody kradzieży, jakiego dokonał 54-letni Deodato Sousa, zatrudniony na stanowisku biletera.
Policja prowadziła śledztwo w sprawie kradzieży 3800 dolarów na szkodę przedsiębiorstwa. Sprawa wyszła na jaw podczas kontroli, jakiej poddawani są bileterzy TTC. W chwili wykrycia niedoborów w kasie działacze związkowi pomagali zniszczyć dowody kradzieży poprzez zafałszowanie zawartości rolek z tokenami.

Glenn De Baeremaeker

- Przypuszczam, że każdy uczciwy mieszkaniec Toronto i oczywiście każda osoba zatrudniona w TTC jest tak jak ja zażenowany i oburzony postępowaniem związkowców – powiedział zastępca dyrektora TTC Glenn De Baeremaeker. – Mam nadzieję, że jest to zdarzenie jednostkowe i nie miało miejsca w przeszłości, ani nie zdarzy się w przyszłości. TTC ma bardzo dobry system księgowania i kontrolowania przychodów. TTC bardzo trudno okraść.
Bileter-złodziej został dyscyplinarnie zwolniony z pracy i stanie przed sądem pod kryminalnym zarzutem kradzieży sumy poniżej 5000 dolarów.
Z kolei przyjaźnie do złodzieja ustosunkowani związkowcy: 63-letni John Wales i 53-letni Clarke Smith staną przed sądem pod zarzutem utrudniania śledztwa, pomocy w kradzieży i nadużycie publicznego zaufania.