Oddajcie małpę! I kożuch

Lokalnie Series grud 11, 2012 at 1:05 pm

Rezus pod IKEA

Elegancko ubrana małpka spacerowała po sklepie IKEA w Toronto. Klienci meblowca musieli mieć sporo zabawy. Gorzej na tym wyszła właścicielka, która pozwoliła zwierzęciu zbiec.

Ludzie robili rezusowi zdjęcia, a niektóre z nich trafiły na Twittera, dzięki czemu niecodzienny gość ubrany w kożuszek stał się sławny na cały świat. „Zakupy“ zajęły mu godzinę, bo po takim czasie do sklepu dotarli weterynarze, którzy mieli go schwytać.

Mniej więcej w tym samym czasie po zwierzę zgłosiła się właścicielka. Okazało się, że małpa dotarła do sklepu samochodem i zamknięta miała czekać na parkingu. W jakiś sposób udało jej się jednak wydostać z auta.

Właścicielka z pupilem

Niestety, ta historia nie miała happy endu. Na miejsce przybyli policjanci, którzy ustalili, że właścicielka 7-miesięcznego Darwina nie miała zezwolenia na posiadanie małpy. Została ukarany grzywną w wysokości 240 dolarów, a zwierzę – po swoich 5 minutach sławy – zostało zarekwirowane i odesłane do specjalnego, prywatnego przytułku dla zwierząt 100 km za miastem.

Obecnie właścicielka małpki, Yasmin Nakhuda, pragnie z powrotem swoje zwierzę. Powiedziałą, że początkowo chciałą oddać Darwina do hodowcy ale obecnie opadły ją wyrzuty sumienia i olbrzymi żal za czworonożnym przyjacielem, którym nawet razem sypiała i brała kąpiel.

Jest z zawodu prawnikiem i rozważa podjęcie kroków prawnych.