Burmistrz odwołuje służbowego Sylwestra

Lokalnie Series grud 12, 2012 at 11:50 am

Rob Ford

Doroczna uroczystość noworoczna urządzana od lat przez urzędujące władze Toronto w ratuszu miejskim nie odbędzie się. Zwykle impreza przyciągała wielu mieszkańców dając im możliwość bezpośredniej rozmowy z burmistrzem i radnymi.

W tym roku burmistrz Rob Ford odwołał tradycyjną imprezę, a szef jego kancelarii poinformował, że wymusiły to kwestie oszczędnościowe. Mark Towhey dodał, że miasto rozważa znacznie skromniejsze opcje zastępcze, ale nie powiedział co mogłoby wchodzić w grę.

Co złośliwsi uważają, że decyzja burmistrza jest formą zemsty za to, co go ostatnio spotkało. Na początku stycznia czeka go apelacyjna rozprawa sądowa, która zadecyduje o dalszym losie Forda jako urzędującego burmistrza. Towhey przekonywał jednak, że batalie sądowe nie mają nic wspólnego z odwołaniem imprezy, podczas której burmistrz ma możność spotkania się z mieszkańcami.

Według rzecznika rady miejskiej, koszt organizacji imprezy noworocznej wynosił $4.500 w 2011 roku i $3.400 w ubiegłym. W zeszłym roku ponad 300 osób czekało ponad 3 godziny w kolejce na sposobność uściśnięcia dłoni burmistrza.