Ból w ciele człowieka

Refleksologia Series grud 13, 2012 at 11:11 am

Zostaliśmy stworzeni w nieprawdopodobnej doskonałości, wzajemnej współpracy naszych organów, gruczołów i części ciała. Każda mała komórka spełnia swoje zadanie, ponosi odpowiedzialność za swoją pracę, ich zespoły mają za zadanie utrzymywać nas w doskonałej sprawności fizycznej, psychicznej i duchowej.

Każdy ból w naszym ciele jest wołaniem o pomoc. Jest on spowodowany przede wszystkim stresem, napięciem, rozregulowaniem pracy tych malutkich, mikroskopijnych, niewidocznych dla naszego oka komórek.
Układy nasze współpracują ze sobą, uzupełniają się nawzajem i zawsze w tych procesach coś za coś odpowiada.
Refleksologia jest nauką wciąż jeszcze nie poznaną w całości.
Stopy to miniatura ciała człowieka, lustrzane odbicie w pracy refleksologa.
Nie ma bólu w stopach, który by nie odpowiadał za pracę jakiegoś gruczołu, organu lub części ciała i odwrotnie. Nie ma bólu w ciele, którego nie można by znaleźć w stopach.
Pracą refleksologa jest sprowadzenie bólu z ciała człowieka do stóp. Pracować na refleksach równoległych, odpowiadających i bezpośrednich starannie, dokładnie do chwili ich zaczerwienienia się w stopie, ubędzie w nich bólu, a ulga w bolącym miejscu przychodzi natychmiast. Refleksolog nigdy nie dotyka bezpośrednio miejsca chorego.
Jeżeli ten ból występuje w stopach powinniśmy być zadowoleni z faktu, że refleksy stóp wciąż przetrzymują te informacje najdalej od zbliżającego się procesu chorobowego w naszym ciele.
Kilka objawów bólowych w stopach bez naszej reakcji, pracy na stopach z czasem przekształca się w naszym ciele w procesy chorobowe. Te okres przemian może trwać nawet do kilku lat.
Mowa stóp to pieczenie, swędzenie, narosty zrogowaciałego naskórka, bolące w niektórych powierzchniach, mięśnie stopy jak ciasto drożdżowe, wyblakłe, fioletowe, zimne, gorące. Nigdy nie powinniśmy ignorować pierwszych sygnałów mowy stóp, ich bólu.
Stopy wołają o pomoc, rozpracujmy je starannie, aż ten objaw minie, nawet tylko kilka minut, zobaczysz, jaką ulgę nieomal natychmiast odczuje ciało.
W czasie naszej pracy nasze systemy we wzajemnej swojej współpracy regenerują zestresowane, napięte, a może już cierpiące członki ciała. Cudowny, istniejący w nas układ spontanicznego uzdrawiania zawsze poszukuje zdrowia dla ciała człowieka.
Dr Andrew Wells w swoich książkach opisuje te procesy spontanicznego uzdrawiania.
W chwilach stresu komórki nie pozbywają się zbędnych produktów przemiany materii ani toksyn.
Natychmiast w czasie pracy na stopach przyspieszony krwiobieg usprawnia swoją pracę przez odprowadzanie toksyn, likwiduje zastoje, zatory, jakie zostały wywołane może stresem lub napięciem w ciele, umyśle, duchu.
Gruczoły wewnętrznego wydzielania dostarczają natychmiast do krwi hormonalną wydzielinę,  w której nastąpił ubytek. One produkują również własny środek przeciwbólowy, który jest 6-8 razy mocniejszy niżeli medyczna morfina. Wspierają pracę komórek wołających o pomoc, tych, które nie dają rady same wykonywać swoich obowiązków.
Poprzez sprawną pracę na stopach całe ciało człowieka uwalnia się od napięcia i stresu już w czasie zabiegu 45-50 minut.
Stresy, napięcia, a za chwilę ból pielęgnowany przez nas często latami wymaga zdecydowanie dłuższej pracy na stopach w jego kompletnym zlikwidowaniu.
Swoją praktyczną refleksologię na stopach łączę z pracą na dłoniach, aby każdy z nas nauczył się jak uwalniać siebie od stresu, napięcia, bólu w każdej wolnej chwili.
Każda osoba, która poszukuje dobrego zdrowia, życia bez stresu i napięć w swoim ciele powinna zdecydowanie więcej czasu poświęcić swoim stopom. Nawet jeden prawidłowy zabieg profesjonalnego refleksologia ukierunkuje każdego w poszukiwaniach zdrowia.
Praca na stopach uaktywnia pracę całego ciała, właśnie ten wewnętrzny układ spontanicznego uzdrawiania z pozostałymi układami fizjologii człowieka sam balansuje swoje obowiązki, to, co rozleniwione pobudza do pracy, to, co nadaktywne wycisza.
Powtarzając systematycznie pracę na refleksach stopy odpowiadającej za schorowane części ciała, sprowadzając i przytrzymując ból w stopach jesteśmy w stanie szybko sami sprawdzić potęgę pracy refleksologii. Sami będziemy się zastanawiać jak to się dzieje.
Wiele lat praktyki w zawodzie i wciąż stawiam sobie pytanie: jaką moc ma jeszcze nasze ciało, umysł i duch i jaką odpowiedzialność przejęły na siebie malutkie nasze stopy dźwigające kilogramy masy ciała?
Schorowane ciało człowieka jest podwójnie ciężkie. Poprzez systematyczną pracę na stopach odczuwamy w początkach tej pracy ulgę i lekkość stóp, nóg, a potem to uczucie obejmuje nas w całości. Nasze  członki regenerują się same.
Dla sprawdzenia potęgi pracy refleksologii na stopach spróbuj: wieczorem przed spaniem starannie rozmasuj tylko swój każdy paluszek stopy, są malutkie, popracuj na nich starannie jak potrafisz 5 minut na stopie, zrobią się gorące, weź kilka kropli oleju rycynowego, wmasuj go w gorące palce obu stopy. Nałóż bawełnianą skarpetę, aby utrzymywała ciepło.
W ten sposób relaksujesz i dajesz możliwość spokojnego odpoczynku swojej głowie.
Rano odczujesz dobrodziejstwo swojej pracy.
Cokolwiek będziemy robić systematycznie na stopach odbije się na pozytywnych odczuciach naszej osobowości.
Refleksologia uczy traktować nas, jako jedną nierozłączną całość.
Ze starożytności zachowało się malowidło ścienne z okresu 2300 roku pne odnalezione w grobowcu lekarskim na Sacharze. Pokazana jest na nim praca na dłoniach i stopach, a tłumaczenie mówi:
Nie skrzywdź mnie – na co prowadzący zabieg odpowiada- ja muszę postępować tak, abyś mnie nie wynagrodził.
W ten sam sposób pracuję ja sama na stopach ludzi. Terapeuta swoją terapię prezentuje swoim własnym zdrowiem i samopoczuciem, spokojem ducha i mądrością dla sprawnej pracy ciała człowieka.
Wanda Bratko