Bożonarodzeniowe przyjęcie dla 1300 osób

Lokalnie Series grud 26, 2012 at 1:52 am

Armia Zbawienia (Salvation Army) w Centralnym Kościele przy ul Bloor St. przygotowała specjalne przyjęcie dla ponad 1300 osób samotnych, opuszczonych lub zwyczajnie biednych, by umilić im Święta Bożego Narodzenia.
- Jak co roku panowała radosna i świąteczna atmosfera – mówi szef Armii Zbawienia w Toronto John Murray – Na przyjęcie przybyło wiele osób z różnych środowisk i społeczności.
Murray opowiada, że wiele osób, które przybyły na przyjęcie bożonarodzeniowe, to byli nowi imigranci, którzy przyjechali do Kanady w ostatnim roku. Było też wiele osób starszych, byli bezdomni, samotni, lub ci, co nie wiedzieli w ten niezwykły świąteczny czas co ze sobą zrobić.
Wolontariusze, którzy serwowali posiłki ubrani byli w uroczyste czerwone stroje, stoły przybrane były czerwonymi wstęgami.
- Chcieliśmy, by nasi goście poczuli wyjątkowość tego święta – mówi John Murray – Armia Zbawienia jest właśnie jak taka jak duch Bożego Narodzenia. Chce nieść ludziom radość, ciepło, wspólnotę. Bo Armia Zbawienia to właśnie poczucie wspólnoty naszych ludzkich losów i naszego życia.
- Z tej międzyludzkiej więzi bierze się wzajemna pomoc, o którą tak zabiegamy – podkreśla Murray.