Policja wyławia “skarby” z jeziora

Lokalnie Series sty 9, 2013 at 11:56 am

Podczas rutynowego szkolenia swoich nurków policjanci wodni z Toronto odkryli 30 stóp od brzegu jeziora Ontario zatopione samochody mercedesa SUV i forda taurusa. Ten drugi pojazd był skradziony.

Oba auta zalegały na dnie kilka metrów pod powierzchnią wody przy nadbrzeżu portowym w okolicach Jarvis i Queens Quay E., za budynkiem Corus Quay. I pewnie doszczętnie zżarła by je tam rdza, gdyby nie fakt że tuż przed świętami policja wodna otrzymała nowoczesny sonar wodny, który postanowiła przetestować podczas treningu swoich nurków. Widoczność w wodzie przy brzegu w zależności od pogody waha się od zera do 9 metrów.

Po wyciągnięciu samochodów na ląd oceniono, że przebywały w wodzie około 6 lat. W tym czasie zarosły roślinnością, a nawet służyły jako kryjówka dla ryb.

Policja przekonana jest, że nowy skaner policji zostanie użyty do odnajdywania innych “skarbów” ukrytych w jeziorze Ontario. Patrick McLeod, dowódca ekipy nurków uważa, że jeziorze znajdują się – ja się wyraził – “tony zatopionych pojazdów” , a także żaglówek i jachtów. Dopiero w ostatnich latach przebudowa nadbrzeża spowodowała ograniczenie liczby miejsc, z których można “zwodować” auto.