Czworo uczniów aresztowanych – plecak z nabitym pistoletem znaleziony w szkole

Lokalnie Series sty 16, 2013 at 10:23 pm

Czworo uczniów – trzech chłopców i dziewczyna, zostało aresztowanych po tym, jak w katolickiej szkole średniej pod wezwaniem Błogosławionej Matki Teresy znaleziono plecak, w którym znajdował się nabity pistolet.
Znaleziona broń to pistolet Magnum 0.3357. Policja trafiła na jego ślad dzięki informacji, jaką udzielił ktoś dzwoniąc do Crime Stoppers. Uczniowski plecak z pistoletem znajdował się na szkolnym boisku.
Zanim policja znalazła plecak zajęcia w szkole zostały zawieszone na krótki okres, a uczniowie znaleźli się pod ochroną policji. Po wyjaśnieniu sprawy szkoła powróciła do normalnego toku pracy. Nikt nie został ranny i – jak twierdzi policja – bezpieczeństwo studentów nie było zagrożone.
Na razie nie ma informacji, czy aresztowanym uczniom zostaną postawione zarzuty kryminalne.
Blessed Mother Teresa Catholic Secondary School znajduje się w Scarborough, w pobliżu ulic Neilson Road i Mclevin Avenue.

———————-

Plecak też jest przedmiotem śledztwa, tym razem policji z regionu Peel. Plecak został skradziony w Howard Johnson Hotel, przy Queen Street w Brampton. Plecak jest własnością oficera RCMP, a znajdowały się w nim takie przedmioty jak srebrny pistolet Smith & Wesson z umieszczonym na nim logo RCMP, zapas amunicji, gaz pieprzowy, kajdanki i przedmioty osobiste oficera – portfel z pieniędzmi i kartami kredytowymi oraz odznaka policyjna.
W czasie kradzieży oficer był na służbie. Policja uważa, że kradzież nie była ukierunkowana na ten właśnie plecak z tą zawartością.
Poszukiwany plecak jest koloru beżowego firmy Territory Merril.