“U of T organizuje orgię, jesteś zaproszony!”

Lokalnie Series sty 16, 2013 at 12:00 am

“UofT organizuje orgię, jesteś zaproszony!” – wpis studenta z Waterloo umieszczony na forum dyskusyjnym.

W ostatnią niedzielę było jeżdżenie w gatkach metrem. W najbliższy poniedziałek doskonałej zabawy ciąg dalszy. Centrum Edukacji Seksualnej (Toronto Sexual Education Centre – SEC) afiliowane przy Uniwersytecie Torontońskim, w ramach proklamowanego właśnie Tyhgodnia Świadomości Seksualnej (Sexual Awareness Week) postanowił zorganizować w znajdującym się w centrum Toronto kompleksie rozrywkowym Oasis Aqua Lounge seks party dla studentów, gdzie mile widziani są wszyscy lubiący się bawić, również “swingers”. W ogłoszeniu o imprezie dodano, że seks jest dozwolony wszędzie, z wyłączeniem hot tub.

“UofT organizuje orgię, jesteś zaproszony! Trzeba tylko mieć legitymację studencką.” – można było przeczytać na studenckim forum, zamieszczonym przez jednego ze studentów z Uniwersytetu w Waterloo.
Podekscytowana faktem organizacji orgii przez torontoński uniwersytet, reporterka “The Toronto Star” Katie Daubs, postanowiła dowiedzieć się czegoś więcej.
- Nasz dyrektor wykonawczy jasno i czytelnie wyjaśnił, że to nie jest orgia i nie mamy funduszy by zorganizować orgię – stwierdził Dylan Tower, zewnętrzny koordynator edukacji w Sexual Education Centre UofT. – Ludzie jednak mają prawo do seksu przy założeniu, że nie ma żadnego przymusu typu: “powienieneś uprawiać seks, gdy jesteś tutaj”. Chcemy by się cieszyli z przestrzeni Oasis Aqua Lounge. Nie będziemy nikogo popychać i namawiać by uprawiał seks.

“Chcemy by się cieszyli z przestrzeni Oasis Aqua Lounge”. Zdjęcie ze strony internetowej klubu.

Impreza rozpocznie się w ciągu dnia, ale organizatorzy proszą studentów, by pozostawali w ubraniach do 7 wieczorem. Po tej godzinie ubrania będą tylko opcją do wyboru (clothing-optional). “Po tej godzinie będzie można zrzucić ubranie wraz ze wszystkimi nowymi znajomymi” – można przeczytać w ogłoszeniu o imprezie. Wstęp na imprezę organizacja obniżyła do $5 (zwykle kosztowało to dla pary $80).

Jaką rolę na terenie UofT pełni Sexual Education Centre? Jego misją jest wspieranie pozytywnego nastawienia do seksu wśród studentów i pracowników uniwersytetu. Czyni to poprzez działalność informacyjną, doradztwo rówieśnicze, edukację bezpiecznego seksu. W ramach organizowanego Tygodnia Edukacji Seksualnej, którego częścią ma być impreza w Aqua Longue są organizowane dyskusje o tematyce erotycznej, zabawy demonstrujące pozytywne nastawienie do spraw intymnego pożycia, demonstracja zabawek erotycznych, a także specjalnie zorganizowane “popołudnie z pornografią”.

Dylan Tower jest zdania, że jest to najtańszy i najbezpieczniejszy sposób wprowadzenia młodych ludzi w świat seksu. Chodzi przede wszystkim o ich bezpieczeństwo. Grupa “planuje edukować jak uprawiać bezpiecznie seks, jak traktować z szacunkiem partnera. Studentom mają w tym pomóc wolontariusze, którzy będą się upewniać, czy wszyscy podchodzą do siebie z szacunkiem”.

Jana Mathews, właścicielka Oasis Aqua Lounge w jednym z pomieszczeń, w którym stoi stary hippisowski van

Aqua Lounge, w której ma się odbyć impreza ma cztery kondygnacje powierzchni łatwej do utrzymania w czystości. W salach rozstawiane są chusteczki dezynfekcyjne a także kosze z prezerwatywami. Jest też wiele ciekawych miesc do kochania, w tym hippisowski samochód typu van. Klub posiada także basen z podgrzewaną wodą i “hot tub” z biczami wodnymi.
Właścicielka klubu, Jana Mathews mówi, że nie jest to jej sposób życia, ale cieszy się, że ludzie chętnie odwiedzają jej klub, ponieważ jest to bezpieczne miejsce, gdzie nie ma zasad i etykiety, nikt nikogo nie ocenia. Niektórzy ludzie przychodzą tutaj, bo lubią oglądać. Inni, bo chcą być oglądani. Przychodzą pary, ale też przychodzą grupy by się wspólnie bawić. Samotni mężczyźni mają wstęp tylko raz w tygodniu. W przypadku studentów Uof T są takie same ograniczenia. Studenci mogą wprowadzić jednego gościa, ale musi on mieć swoja legitymację studencką.

Katie Dabs z “The Toronto Star” poprosiła o opinię o imprezie seksuologa, Jocelyn Wentland, doktora w Human Sexuality Research Laboratory na Uniwersytecie w Ottawie. Stwierdziła ona, że należy działaczy Sexual Education Centre pochwalić za cenną inicjatywę.
“Młodzi ludzie lubią często eksperymentować ze swoją seksualnością. Wiąże się to z określonym ryzykiem. Wiemy też, że na przestrzeni lat stosunek społeczeństwa do spraw seksu się zmienił. – twierdzi Jocelyn Wentland – SEC dostrzega te zmiany i oferuje mechanizmy, które ułatwią wyrażanie młodym ludziom ich seksualnych postaw w bezpiecznym środowisku. Nadszedł czas byśmy byli świadomi, że nie każdy z nas jest heteroseksualny, monogamiczny. Że relacje nie muszą wcale być długoterminowe. Nie wszyscy chcą żyć tak, jak to było w przeszłości”.

Rzecznik Uniwerytetu Torontońskiego  pytany o stanowisko władz uczelni wobec organizowanej przez afiliowane przy uniwersytecie Centrum Edukacji Seksualnej imprezę wydał oświadczenie, w którym napisał, że “Uniwersytet nie będzie próbował cenzurować, kontrolować, ani w jakikolwiek sposób wpływać na indywidualne postawy wynikające z przekonań, religii, filozofii życiowej dopóki nie będą prowadziły do działań niezgodnych z prawem, naruszających prawa i wolności innych obywateli”.

Jednym zdaniem – hulaj dusza, piekła nie ma!