Warto włożyć kalesony

Lokalnie Series sty 22, 2013 at 1:25 am

Władze miasta zaapelowały do bezdomnych by zgłosili się do miejskich schronisk, gdzie znajdą ciepłe miejsce do spania i gorący posiłek

Mieszkańcy Toronto powinni sobie przypomnieć o istnieniu takich części garderoby jak ciepłe kalesony dla kobiet i mężczyzn.

Pierwsza ofiara zimy. W poniedziałek pogotowie ratunkowe przewiozło zamarzniętego mężczyznę do szpitala bez oznak życia. Zamarznięty mężczyzna został znaleziony w pobliżu Markham Rd. i Dynamic Drive.
Choć pisaliśmy już o zbliżających się mrozach – ostrzeżeń nigdy nie za dużo. Mieszkańcy Toronto powinni sobie przypomnieć o istnieniu takich części garderoby jak ciepłe kalesony dla kobiet i mężczyzn.
Władze miasta Toronto wydały Zimowy Alert, w którym ostrzegają przed ekstremalnie niskimi temperaturami, jakich doświadczą mieszkańcy miasta w najbliższym tygodniu.W związku z tym wmożone zostaną patrole, które mają poszukiwać bezdomnych i kierować ich do schronisk. Prosi się też bezdomnych by sami zgłaszali się do ośrodków opieki społecznej, w których mogą znaleźć ciepłe pomieszcznie i gorący posiłek.
W nocy z poniedziałku na wtorek temperatura spadła poniżej -15 stopni Celcjusza. Podobne mrozy będą panowały również w środę i czwartek. Będzie wiał silny wiatr, który spowoduje, że odczuwalna temperatura będzie – 30 stopni. Słońce, które w tych dniach będzie jasno świeciło nie powinno nikogo zwodzić. Będzie naprawdę bardzo zimno.
Torontończycy przygotowują się na mrozy, bo ze statystyk metereologicznych wynika, że normalna temperatura o tej porze roku w mieście to – 2 stopnie. Stąd ten lęk przed – 15-toma.
Na to oczywiście z politowaniem uśmiechają się mieszkańcy północnych rejonów Ontario – na przykład mieszkańcy Moosonee, których w poniedziałek obudził mróz – 35 stopni.

Pocieszeniem może być to, że najgorsze mamy już za sobą – minął właśnie 21 stycznia, w tym roku Blue Monday – najbardziej depresyjny dzień w roku. Tak przynajmniej ten dzień określa kanadyjska tradycja.