Kathleen Wynne nowym premierem Ontario

Lokalnie Series sty 27, 2013 at 10:56 am

Była minister edukacji Kathleen Wynne wygrała wyścig o przywództwo Partii Liberalnej Ontario, a przy tym wyścig o fotel premiera najbogatszej prowincji Kanady.
59-letnia Wynne z Toronto, będzie pierwszą kobietą na stanowisku premiera prowincji i pierwszym premierem głośno deklarującą swą homoseksualną orientację.
Zastąpi ona ustępującego ze swojego stanowiska Daltona McGuinty.

Takie zdjęcie nowej Pani Premier opublikowała strona internetowa “Blazing Cat Fur”.
Mamy nadzieję, że jest to złośliwy fotomontaż.

Wybór Wynne został nieco opóźniony. Liberałowie musieli sobie dać czas na zakulisowe negocjacje, bowiem zwycięstwo Wynne nie było decydujące. W pierwszych dwóch turach głosowania najwięcej głosów uzyskała Sandra Pupatello. Wynne udało się jednak uzyskać poparcie trzech innych rywali  – byli to Eric Hoskins, Charles Sousa i Gerard Kennedy. To głosy ich zwolenników zdecydowały o zwycięstwie Kathleen Wynne. Pupatello nie udało się pozyskać tylu zwolenników. Poparł ją Harinder Takhar, który odpadł w pierwszej turze. Ale było to niewystarczające poparcie.

Cóż – należy życzyć nowej pani premier wszystkiego najlepszego! A sobie – by sprawdziła się jako dobry polityk i dbały o dobro prowincji i jej mieszkańców przywódca.

 

Podyskutuj o tym na Forum