Nowa polonijna telewizja w Toronto

Lokalnie Polacy w Kanadzie sty 28, 2013 at 1:24 am

Startuje nowy polonijny kanał telewizyjny w Toronto – PoloniaTube TV. Na razie w Internecie.
Emisję pierwszego programu przyspieszyła premiera paradokumentalnego filmu zrealizowanego przez “National Geographic” pod tytułem “Death of the president” na temat tragedii w Smoleńsku. Dziennikarze PoloniaTube postanowili przeprowadzić  rozmowę z torontońską prawnik, panią Lidią Sokołowską-Cybart, która wystosowała protest przeciwko przesłaniu filmu do Board of Directors Amerykańskiego Towarzystwa Geograficznego, który jest wydawcą “National Geographic”.
Sprawa realizacji filmu, który opiera się wyłącznie na ustaleniach rosyjskiej komisji Anodiny i polskiej komisji Millera wzbudziła wśród Polaków duże kontrowersje.

PoloniaTube od przyszłego poniedziałku rozpocznie nadawanie codziennego krótkiego programu informacyjnego w języku polskim a także, w niedalekiej przyszłości, realizację cotygodniowego magazynu publicystycznego.
Dziennikarze PoloniaTube chcą, by program był poświęcony przede wszystkim tematyce kanadyjskiej, sprawom Polonii, choć nie odżegnują się, w wyjątkowych sprawach – jak w przypadku premiery filmu “Death of the president” – od realizacji programów w języku angielskim, które pomogłyby zrozumieć Kanadyjczykom skomplikowane problemy polskiej historii i polityki.

Adres internetowy nowego programu: www.poloniatube.ca