Rozbite party nielegalnego hazardu

Lokalnie Series luty 4, 2013 at 12:29 pm

Hall sali bankietowej

Policja dokonała nalotu na wielkie przyjęcie w Markham zorganizowane przy okazji finału Super Bowl.  Jak się okazało, przyjęcie z udziałem 2300 osób było przykrywką dla promocji witryny gier hazardowych (nielegalnych w Kanadzie), prowadzonej przez grupy zorganizowanej przestępczości.

Wcześniej reklamowano tę imprezę w Markham na Twitterze: wejście wyłącznie za zaproszeniem, nagrody, posiłki, otwarty bar. Wśród nagród można było wygrać skutery wodne Kawasaki, 55-calowy telewizor, “platynowe” bilety na mecze Maple Leafs, zegarki Rolex, zestaw głośnikowy Polk Audio, a także gotówkę: $7000, $3000, itd.

Nalotu dokonano w niedzielę wieczorem na terenie Le Parc Banquet Hall (Regional Road 7 i Leslie Street) podczas meczu futbolowego Super Bowl pomiędzy San Francisco 49ers i Baltimore Ravens, wygranego przez ten drugi zespół.

Policjanci przybyli z nakazem rewizji i dokonali sześciu aresztowań oraz zajęli niektóre dobra, jak np. motocykle, skutery wodne oraz około 2.5 mln w gotówce. W jednym z domów prywatnych w Vaughan policja zarekwirowała również potężny sejf, który został wywieziony na platformie samochodu ciężarowego. Okazało się, że imprezę prowadzili członkowie różnych zorganizowanych grup przestępczych, w tym gang Hells Angels, a oficjalnym organizatorem było internetowe kasyno gry Platinum SB, którego serwer działa na terenie Kostaryki.